Autoeksperdi blogi

Sügis tuleb: 3 asja, mida peaksid oma autoga kohe tegema

Foto:Pixabay,

Järjest sügisesemad ilmad tuletavad meelde, et tark omanik kontrollib auto enne jahedamat vihmaperioodi üle. Sügisilm on heitlik, võib tuua nii päikest, vihma kui ka ootamatuid miinuskraade, mistõttu on oluline varakult auto heakorras veenduda. Lisaks rehvide sõidukõlbulikkuse kontrollimisele võiks tähelepanu pöörata veel mõnele asjaolule.

1. Vaata üle vedelikud, rihmad ja voolikud

Madalamad temperatuurid võivad autole rängalt mõjuda, eriti kui tegu on vanema sõidukiga. Mõrasele voolikule või kulunud rihmale võib äkiline temperatuurimuutus, näiteks öökülm, olla viimaseks piisaks. Kõikide õlide ja vedelike kontrollimine peab igal juhul sügisese ülevaatuse alla kuuluma, kuna mõnda vedelikku võib temperatuuri langedes rohkem kuluma hakata või see tihkemaks muutuda. Oskajad ja hakkajamad omanikud teevad seda kõike sageli ise, kuid tihti on lihtsam ja kindlam pöörduda teenindusse.

2. Asenda kojamehed ja jalamatid

Kulunud kojamehed võivad suve jooksul hoopis ununeda, kuid esimene vihmane nädal ei ole just kõige parem meeldetuletaja. Soovitatav on kojamehi vahetada kaks korda aastas: kevadel ja sügisel. Tegu on lihtsa ja suhteliselt soodsa ülesandega, mis tagab nähtavuse kogu sügis- ja talveperioodiks.

Suvised jalamatid tasub sügiseks ja talveks vahetada kummist ja äärega kaussmattide vastu, mis ei lase jalanõude külge jäänud vedelikel ja poril auto põrandakattesse voolata ning mida on märjal perioodil lihtsam puhastada.

3. Pese ja vahata auto ära

Sügis ja talv tähendavad hulgaliselt pori, niiskust ja soolatud teid, mis kõik auto keret kahjustavad. Auto värvi ja velgede kaitsmiseks on mõttekas teha üks suurpuhastus, mille lõpetuseks kantakse sõidukile ka korralik vahakiht, et külmema ilmaga kaasnevad teeolud autole liiga rängalt ei mõjuks.

Kaitsekihti peale kandes tuleks keskenduda eriti auto madalamatele osadele, nagu veljed, rattakoopad ja esistange, kuna sinna jääb pori ja sool tavaliselt kõige kauemaks seisma. Auto veljed võib üle käia eraldi selleks otstarbeks mõeldud veljeläike- või vahaga, mis kaitseb velgi ilmastiku mõjude eest.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.