Autoeksperdi blogi

Talverehvid võib juba autole alla panna: millal rehvivahetuse aeg kinni panna?

Foto: Scanpix/AFP/Philippe Huguen.

Talverehvid võib ametlikult autole alla panna juba eelmise nädala algusest. Siiamaani pole ilm veel naastrehviga sõitu õigustanud, kuid alati on mõistlik aeg ette ära broneerida.

Millal rehve vahetada?

Kõige parem variant oleks talverehvid alla panna täpselt päev enne lume ja miinuskraadide tulekut, kuid kahjuks ei ole selline variant alati võimalik. Samuti tähendaks selline lähenemine tihtipeale, et kõik töökojad on juba täis ning lõpptulemuseks võib olla hoopis suverehviga sõitev juht, kes peab veel mitu päev ootama, enne kui enda sõidukil talverehvid alla saab.

Ajad oleks vajalik pikalt ette broneerida, kuna järjekorrad on juba praegu pikad ning esimese lume tulek toob tavaliselt kaasa massilise klientide pealetungi. Näiteks võib vaadata, mis juhtus möödunud oktoobris Tallinnas, kui lumi ootamatult maha tuli.

Hoia silm peal ilmateatel ning kuna juba tulevaks nädalavahetuseks ennustatakse lund, siis tasuks rehvivahetuse plaanid kiiremas korras paika saada.

Lamell või naast?

Iga-aastane ja võibolla, et igavene küsimus. Täiesti ideaalselt õiget vastust sellele küsimusele endiselt pole. Kui vähegi võimalik, võiks kasutada ikkagi lamellrehve, kuna need säästavad meie teid ja tagavad maanteedel enamikel juhtudel parema pidavuse. Samas tuleb arvesse võtta, millise sõidukiga ja milliseid teid peamiselt läbitakse. Mõnel pool (näiteks linnast väljas) ei pruugi autojuht lamellrehviga halva teekatte tõttu lihtsalt teel püsida, kuna kodutee muutub halva ilmaga täielikuks jäärajaks.

Rehvi valimisel tuleks tähelepanu pöörata rehvi materjalile ja tähistele. Eestis sõitmiseks sobivad pehmema seguga ning just põhjamaale mõeldud rehvid. Samuti ei tähenda M+S alati, et tegu on talverehvidega. Tähtede kõrval peaks olema veel ka lumehelbe ja mäetipu märk – siis on tegu talverehviga.

Kaalu kahe veljekomplekti soetamist

Paljud autojuhid on endale soetanud suveks ja talveks erineva paari velgesid ja rehve, mis on väga tark mõtlemine. Esiteks aitab teise, talveks mõeldud veljepaari olemasolu kiirendada rehvide vahetamise protsessi. Enam ei pea suverehve maha kiskuma ja talverehve asemele panema – vaja on vaid veljed koos rehviga ära vahetada.

Tasub tähele panna, et teatud puhkudel ei pea talverehvi ja – velje suurus olema sama, mis suvel. Talveks võib soetada isegi tolli või kaks väiksemas mõõdus rehvid, kuid enne tuleb veenduda, et sellise suurusega rehvid teie sõidukile ka sobivad. Samuti tuleb teha kindlaks, et teine paar velgi sobivad talvel sõitmiseks.

Rehvivahetuse aja saad juba täna kinni panna siin.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.