Tegele kohe: putukalaibad autol võivad maksma minna rohkem kui arvata oskad

Foto: Shutterstock.

Eesti kliimas on suvisel ajal rohkelt igasuguseid tüütuid putukaid, kes tihti autoreiside ajal sõiduki klaasil ja esiosal lõpetavad. Ainuüksi mõte juba putukalaipade lahti saamisest toob otsaesisele higi. Õnneks ei pea stressipalli kätte võtma, sest murele on lihtne lahendus. 

Tulemuseks võib olla tuksis värvipind

Putukalaibad on tüütud mitmes mõttes. Lisaks nähtavuse halvenemisele ei saa neid sageli ka tavapäraste puhastusvahenditega maha. Pealekauba on putukajäänuste puhul veel oht, et plekid söövitavad värvipinda püsiva jälje. Kui asi juba nii kaugele läinud, siis ainus abi on auto värvipinna poleerimine.

Seega, kes oma auto välimusest hoolib, peaks sisse harjutama regulaarse rutiini, mille käigus plekid võimalikult kiiresti eemaldada peale nende ilmumist. Näiteks vahad ja erinevad värvipinna kaitseained muudavad mustuse eemaldamise tunduvalt kiiremaks ja lihtsamaks.

Mida siis ikkagi peaks kasutama putukalaipade vastu?

Erinevatel plekkidel on erinev keemiline koostis, mistõttu muidu end hästi tõestanud pesuaine ei pruugi putukaplekkidel üldse tõhus olla. Sestap on nende plekkide eemaldamise raudvaraks spetsiaalsed putukaeemaldusvahendid. 

Näiteks võib kasutada SONAX XTREME putukaeemaldusvahendit, mis ei kahjustada auto kere. Tänu putukaeemaldusvahendi ainulaadsetele mustust eemaldavatele omadustele tulevad putukad pindadelt kergesti lahti, ilma hõõrumata.

Ainet tuleb plekkidele pihustada ning lasta paar minutit mõjuda. Pärast seda teha autole tavapesu ja ongi putukalaibad minevik. Kindlasti jälgi seda, et puhastusvahend ei oleks otsese päikese käes. 

Samuti on tähtis ainet kasutada regulaarselt, et putukajäänustel poleks aega kahjustada värvipindu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.