Tuisune ilm: kuidas sõit ohutumaks muuta?

Kuigi sõitmine ei ole tuisustes oludes soovituslik, tuleb päris maailmas pidevalt ette olukordi, kus see on lihtsalt asendamatu ja hädavajalik tegevus. Seepärast ongi hea, kui sinu sõiduk suudab ette “kuvada” maksimaalse võimaliku nähtavuse.

Esmajoones tuleb kindlasti autotulede üle kontrollida. Jälgi, et nii lähi-, kaug- kui ka udutuled põleksid kõik kenasti ning kui seal esineb viperusi, vaheta ära pirnid või kehvemal juhul ka kogu tuli. Kui tuleklaas on tuhmunud, võib proovida seda poleerida.

Vähevalgustatud piirkondades võib mõne autoga aga laternapaarist väheks jääda. Siis võib mõelda lisatulede peale, mis justkui ööst päeva teevad.

Kojamehi tuleks vahetada ideaalis vähemalt kaks korda aastas

Järgmisena maksab üle vaadata oma kojamehed. Kui klaasipuhastid hakkavad aknale jätma jälgi ning ei tööta enam päris nii efektiivselt nagu peaks, tuleb need välja vahetada.

Külmadel hommikutel tasub meeles pidada, et jäätunud kojamehed tuleb lahti mudida võimalikult õrnalt ning soovitatavalt jääsulatamisvedeliku abil. Nii väheneb risk kojameeste ning esiklaasi kahjustamiseks.

Levinud meetod on ka kojameeste ööseks ülestõstmine, ent nii venib lõpuks kojamehi vastu klaasi suruv vedru välja. Jäätunud kojamehega ei tohi kindlasti sõita, sest see võib hakata klaasi kriimustama. Kindlasti tuleb silm peal hoida ka talvise pesuvedeliku olemasolul.

Ettemõtlemine ja varumine võib päästa täbarast olukorrast

Tark autojuht varub autosse vajalikud talvised tööriistad juba varakult. Jääkaabits ja hari kuuluvad iseenesestmõistetavate asjade hulka, ent mõistlik on hankida ka jääsulatusvahend nii klaasile kui ka lukkudele.

Pikemateks ning kaugemateks sõitudeks võib kaasa haarata ka väikese lumelabida ja käivitusjuhtmed.

Iga aasta korrutatakse rehvijuttu söögi alla ja söögi peale. Kuigi see võib mõne jaoks tüütu tunduda, siis tegelikult on sellel väga tugev põhjus ning seda tulebki alatiselt meelde tuletada.

Rehv on sõiduki ainus kontakt maapinnaga ning kui pidamine puudub, võib tekkida lausa eluohtlik olukord. Jälgi talvel auto rehvirõhku, mustrit ning muretse õigel ajal sobivad naast-või lamellrehvid. Vajadusel võib libedal ja lumisel teel auto pidamise suurendamiseks kasutada ka lumekette või lumesokke.

Iga kolme kuni viie aastant tuleks välja vahetada ka aku. Veendu, et auto praegune aku on töökorras läbi kodus laadimise.

Märksõnad: , , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.