Autoeksperdi blogi

Üks tõhus vahend tüütutest putukaplekkidest vabanemiseks

Auto puhtana hoidmine on paljude juhtide jaoks igapäevane võitlus. Seda eriti juhul, kui autos on peamisteks reisijateks väikesed lapsed või koduloomad. Suvekuudel on üheks suurimaks nuhtluseks jällegi putukad, mis määrivad ära nii esiklaasi kui ka kogu sõiduki esiosa.

Putukaplekkidest lahti saamine ei ole sugugi kerge ning mida kauem plekkidel päikese käes kuivada lasta, seda raskemaks see muutub. Üks variant on auto mõistagi käsipesulasse viia, kus asjatundjad professionaalsete vahendite ja tööriistadega sõiduki uuesti läikima löövad ning selle soovi korral ka kaitsva vahakihiga katavad.

Kuid kui aega ja raha napib – vahel võib juba nädal peale pesulas käimist auto endise välimusega olla – on putukate tekitatud plekkidega võimalik ka ise tegeleda. Näiteks kasutades Sonaxi putukaeemaldusvahendit, mis tänu spetsiaalsele mustust lahustavale toimainele just suvel kinnistunud putukaplekkide eemaldamiseks sobib.

Vahendit tuleks määrdunud kohtadele pritsida ning eriti kinnistunud mustuse korral kasutada hõõrumiseks spetsiaalset svammi. Tähtis on lasta puhastusvahendil ka mõned minutid seista, et lahus mõjuda saaks. Kindlasti ei tohi neid jõuga hakata maha nühkima, vaid pigem kauem leotada ja oodata.

Peale pesu tuleks pinnad ära loputada ning mõistagi sobib putukaeemaldusvahend hästi kasutamiseks siis, kui juba terve auto korraga pesta.

Väga oluline on putukaplekkidega tegeleda nii pea kui võimalik, sest putukajäänused on sarnaselt lindude väljaheitele söövitava toimega ning päikese käes seisnud plekkide eemaldamine on juba kordades keerulisem. Kõige otstarbekam ja ka rahaliselt tõhusam on osta korraga valmis suurem kogus puhastusvahendit, et see kogu suvise perioodi vältel käepärast võtta oleks.

Sonaxi tooted on müügil ka kõikides Autoeksperdi esinduskauplustes.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.