Autoeksperdi blogi

Vähetuntud abimehed, mis lund ja jääd täis teel edasi liikuda aitavad

Foto: Scanpix/Reuters/Bogdan Cristel.

Libedate teeoludega hakkama saamiseks on parim abimees kindlasti korralik talverehv ja mõistlik sõidukiirus. Mõned kohad on aga nõnda raskesti läbitavad, et ilma spetsiaalse varustuseta on edasi sõitmine puhas ajaraisk.

Spetsiaalse varustuse all meenuvad enamikele inimestele tõenäoliselt lumeketid, kuid tegelikult on olemas ka veidi vähemtuntud, kuid efektiivseid lahendusi.

Lumesokid käituvad kui ketid, kuid on kergemad paigaldada ja tavaliselt tublisti odavamad kui mistahes lumeketid. Sokkide autole “jalga” saamine on lihtne: tuleb vaid järk-järgult edasi sõita kuni sokk ise kogu rehvi ära katab.

Samuti on sokkide tõhusust tunnustatud võrdväärsena kettidega, mistõttu tasub keerulistes olukordades kindlasti sokkide muretsemise peale mõelda. Sarnaselt kettidega tuleks lumesokkidega sõitmine jätta ainult lume ja jää peale ning need puhastatud teele jõudes esimesel võimalusel eemaldada.

Teiseks vähetuntud lahenduseks on libisemisvastased plaadid, mida saab lihtsasti pagasiruumis hoida ning vajadusel sõiduki rataste alla panna, et tekiks haare.

Plaadid on valmistatud tugevast plastikust (leidub ka kummist) ning on kettide ja sokkidega võrreldes kindlasti kiireim lahendus kui mõni ratas peaks lume või jää peal ringi käima hakkama.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.