Autoeksperdi blogi

Veljepuhastuse ABC: mida peaks selle kohta teadma?

Nagu ka autokere puhul, ei tasu ideaalse tulemuse ja välimuse nimel ära unustada valguvelgi ning nende hooldamist. Valuveljed määrduvad sageli kiiresti, sest piduriklotsidest tingitud tolm ning muud välismõjud jäävad sinna kergelt külge

Kui velgi pikalt mitte pesta, võivad need sinna isegi tüütult kinni kleepuda.

Kui olukorraga mitte tegeleda, võivad veljed pöördumatult kahjustada ning korrosiooni ohvriks langeda. Seetõttu tasuks valuvelgede hooldust silmas pidada mõningaid põhitõdesid.

Puhasta regulaarselt: Tavaliselt soovitatakse valguvelgi puhastada vähemasti paar korda kuus. Kui ilmad lähevad külmaks ning tänavatele hakatakse pritsima soola, siis on mõistlik seda teha isegi korra nädalas või väga kenade “jalavarjude” korral paari päeva tagant.

Kindlasti ei tohi hakata pesema kuumasid velgesid, sest külma vee pealelangemisel võivad sinna tekkida mikromõrad. Enne “tugevat” puhastamist võib ka kogu ringi õrnalt üle loputada.

Ära peaks puhastama ka rattakoopad, sest muidu võib tehtud töö kiirelt luhta minna.

Kasuta õigeid vahendeid: Valuvelgede küürimisel kasutatakse tavaliselt happevabu puhastusvahendeid ning eriti positiivne on, kui seda tehakse säärase spetsiaalse veljepuhastusvahendiga.

Veljed saab üle käia ka spetsiaalse švammi või pesukindaga (ning kindlasti mitte terasharjadega!), pärast puhastamist on mõistlik autot ka pisut ette-tahapoole lükata, et ilmneksid esimese korraga vahele jäänud kohad. Kuivatamisel tuleb kindlasti kasutada puhast mikrofiiberlappi.

Mattvärvitud või kroomkattega velgede puhul on mõistlik kasutada just neile mõeldud puhastusvahendeid.

Vaha ei kuulu ainult kerele: Et kogu eelnevat protsessi oluliselt lihtsustada, võib spetsiaalset vaha kanda ka velgedele. Veljevaha kaitseb korrosiooni ning väliskahjustuste eest, annab juurde läiget ning tõrjub mustust. Kvaliteetsemad vahad on ka kõrge temperatuuritaluvusega.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.