Autoeksperdi blogi

Viis asja, mis talve tulles võiks autos olemas olla

Foto: Scanpix/Zumapress.

Enne päris talve tulekut võiks visata pilgu auto pagasiruumi ning mõelda, mida võib suure külma ja lumega igaks juhuks vaja minna. Kui endal mõtteid ei tule, võib edasi lugedes inspiratsiooni ammutada.

Jääkraabits ja hari

Kuigi eelsoojendid ja kõiksugu muud vahendid jää eemaldamiseks on küllaltki levinud, ei saa miski kiires olukorras tavalisest jääkraabitsast jagu. Harjaga kraabits tuleb küllalt tihti kasuks lihtsalt lume ära pühkimisel ning kraabitsa olemasolu säästab vähemalt pangakaardi kulumist.

Krokodillid

Enda või sõbra jaoks võiksid käivituskaablid alati olemas olla. Mis siis, et just sai uus aku ostetud ja täis laetud. Meie talvega ei pruugi kunagi teada, millal külmakraadid isegi kõige kõvemast akust jagu saavad ning sel puhul kulub paar krokodille pagasiruumis kindlasti abiks ära.

Volditav lumelabidas

Suurt lumelabidat autos kaasas kanda on tülikas ja suhteliselt ebapraktiline. Võimaluse korral võiks hankida endale kokkuvolditava lumelabida, millega on suure lumesaju korral võimalik auto rattad lumest välja kaevata või mõni suurem lumevaal kõrvale lükata.

Kassiliiv või lumesool

Liiv või muu kare materjal aitab auto ratastel lume või jää peal haakuda ning võib olla otsustavaks faktoriks sellele, kas sõiduk saab kraavist välja omal jõul või tuleb keegi appi kutsuda.

Tekk ja soojad riided

Olukordi, kus autosse tuleb pikemaks ajaks istuma jääda, võib talvel alati ette tulla. Igaks juhuks võiks autos hoida sooja tekki, lisapaari kindaid ja näiteks kampsunit, et isegi halvimaks valmis olla.

Märksõnad: , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.