Autoeksperdi blogi

Viis põhjust, miks on eelsoojendi talvel asendamatu abimees

Foto: Scanpix/Eric Baradat.

Auto eelsoojenditest oleme kirjutanud varemgi, näiteks praegu käivast kampaaniast, mille raames eelsoojendi ostuga saab kaasa kingituse. Külmal talvehommikul on eelsoojendi autojuhi jaoks väga väärtuslik lisa ning kui kord juba eelsoojendi soetatakse, tundub elu selleta üsna ebamugav.

1. Sa ei pea auto soojendamisele ise aega raiskama

Aeg on meie kõigi jaoks oluline resurss ning seda eriti hommikuti, mil jäätunud autoga tegelemine tõenäoliselt ühegi inimese meelistegevuste hulka ei kuulu. Eelsoojendi aitab säästa aega nii auto soojendamise kui jää ja lumega tegelemise arvelt, jättes juhile hommikul rohkem vabadust teiste asjadega tegeleda.

2. Kraabitsa võid tuppa jätta

Liikluses kohtab talvehommikuti tihtipeale juhte, kelle jaoks piisab mingil põhjusel ainult väikesest avast esiaknas, et juba sõitu alustada. Tõsi, auto soojeneb sõites kiiremini, kuid jäätunud klaasidega sõidu alustamine on ohtlik. Eelsoojendiga pole aga klaaside puhastamise pärast muretseda, kuna autosse istumise ajaks on jää üles sulatatud ja aknad puhtad.

3. Aitab kütust säästa

Külma mootori käivitamine talvel miinuskraadidega saastab keskkonda oluliselt rohkem kui juba üles soojendatud mootor. Sama kehtib ka sellise mootoriga sõitmise kohta, mistõttu aitab eelsoojendi hoida talvekuudel kütust ja säästab keskkonda kahjulikest süsinikdioksiididest ja süsivesinikest.

4. Eelsoojendi aitab akut hoida

Eelsoojendid jagunevad suuresti kaheks: elektri ja kütuse abil töötavad seadmed. Just elektriga töötava seadmete – näiteks Calixi eelsoojenduste – üheks suureks plussiks on kindlasti asjaolu, et pistiku abil on võimalik lisaks auto soojendamisele laadida samaaegselt ka akut, mis teatavasti talviti heas korras püsimiseks vajab täis püsimist.

5. Kasuta igal pool, mitte ainult kodus

Kütuse abil töötavate eelsoojendite suureks plussiks on teisalt jällegi vabadus kasutada seadet ükskõik millal ja ükskõik kus, sest vaja pole juhet ega pistikut. Samuti soojendab mootorikütusel töötav eelsoojendi kordades kiiremini kui elektriline, soojendades mootori üles juba 20-30 minutiga. Selliseid soojendeid pakub näiteks Webasto.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.