Diana Kaersoo: saan automaalri tööd tehes siduda kaks eriala – autod ja kunsti

Tallinna Tööstushariduskeskuses automaalriks õppinud Diana Kaersool jagub oma kooli kohta vaid kiidusõnu. Ta kinnitab, et THK-s õpetatavates erialades on suurepäraselt koondatud praktika, teooria ja loomingulisus ning õpingute kvaliteedis järeleandmisi ei tehta.Foto: erakogu

Diana Kaersoo kaks suurt kirge on olnud autod ja kunst ning seepärast valis ta õppimiseks eriala, kus sai ühendada mõlemad huvialad – südikast naisest sai pärast Tallinna Tööstushariduskeskuse lõpetamist diplomeeritud automaaler. Uurisime, mis pani tegema esmapilgul ehk veidi tavatut valikut ning missugused on automaalri ameti suuremad proovikivid. 

Kaks kirge ühes erialas 

Diana Kaersoo sõnab, et automaalri eriala valis ta seetõttu, et tunneb huvi nii autode kui ka kunsti vastu. “Mulle meeldis mõte, et saan automaalri tööd tehes need kaks asja omavahel kokku siduda,” nendib ta ning lisab, et nüüd, automaalrina töötades, eelistabki ta võimalusel tegeleda erilisemate autode ning projektipõhiste töödega. 

Autodega seotud õpinguid alustas Diana kaks ja pool aastat tagasi automaalri baaskoolitusega Tartu Kutsehariduskeskuses, pärast õpingute lõpetamist asus naine end täiendama Tallinna Tööstushariduskeskuses automaalri erialal. Pärast kutsetunnistuse saamist jätkas ta kohe sõidukite kere- ja värvitööde meistri erialaga samas koolis.

Suurepärane õppekvaliteet

Tallinna Tööstushariduskeskuse kohta jätkub Dianal vaid kiidusõnu. Ta kinnitab, et THK-s  õpetatavates erialades on suurepäraselt koondatud praktika, teooria ja loomingulisus.   

Koolimajagi on Diana sõnul igati tasemel: seal on töökojad ja õpperuumid, raamatukogu, söökla-kohvik ja õpilaselamu ning boonusena on kooli asukoht mugav. “Mul ei ole oma kooli kohta ühtegi halba sõna öelda. THK õppejõud väga mõistvad ja abivalmid ning – mis kõige olulisem – nad ei tee järeleandmisi kvaliteedis,” räägib  Diana. Kõige eredamalt jääb ta aga mäletama korralikult varustatud ja hoitud töökodasid, mis on üsna haruldane nähtus. Ning muidugi ei unusta ta õppejõude ja kursusekaaslasi, kellega tekkis hea klapp ja meeskonnatunne.

Suurema osa õpingute ajast käis Diana ka automaalrina tööl ning sai õpitut kohe praktikas rakendada. Kõige erilisema tööna toob naine välja jalgrattaraami värvimise erilahendusega, kus tuli värvipüssi asemel kätte võtta hoopis pintsel. Unustamatu kogemus oli ka lennukite värvimise praktika, kus tuli põhiliselt tegeleda interjööriga, kuid värvida sai ka lennuki keret.

Proovikivisid jagub, kuid kõik on õpitav 

Automaalri eriala kõige raskemaks proovikiviks peab Diana tal diagnoositud liigesehaiguse tõttu just töö füüsilist poolt. Aga kui valida õiged töövõtted ja mõõdukas koormus, saab hakkama ning haigus ei takista armastatud ameti pidamist. 

Diana märgib, et keerulisi asju on tegelikult veel, näiteks käetunnetus, detailidele tähelepanu pööramine, õigetest värvitoonidest arusaamine, ettevaatlikkus lisavigastuste vältimiseks või iga töö jaoks eraldi parima lahenduse väljamõtlemine. “Aga sellega on nii nagu ikka – kõik oleneb inimesest,” julgustab naine automaalri ametist unistajaid THK-sse õppima asuma.

Kui tunned, et sinugi kirg on autod ja sellega seonduv, avarda oma teadmisi ning mine õppima Tallinna Tööstushariduskeskusesse transporditehnika erialadele. Avaldusi saab esitada kodust lahkumata SAIS-i keskkonna kaudu. Vajadusel saab dokumente esitada ka koolis kohapeal. Rohkem infot leiad siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.