THK autoerialade blogi

Kas oled suur autohuviline? Tallinna Tööstushariduskeskus pakub häid võimalusi autoerialade õppimiseks

Uuemad sõidukid on pungil elektroonikat ja kaasaegset tehnoloogiat ning omal käel auto putitamine nagu vanasti on paras pähkel või – veel enam – ei tule kõne allagi.Foto: Tallinna Tööstushariduskeskus

Autosid liigub iga aastaga tänavatel aina rohkem ning mida aeg edasi, seda keerukamaks muutuvad ka autode mootorid. Uuemad sõidukid on pungil elektroonikat ja kaasaegset tehnoloogiat ning omal käel auto putitamine nagu vanasti on paras pähkel või – veel enam – ei tule kõne allagi.

Et viga üles leida ja korda teha, peavad olemas olema spetsiifilised teadmised ja tööriistad. Seetõttu on suurenenud ka nõudlus väärt spetsialistide järele, kes oskaks välja selgitada, mis autol viga on, ning teeks oskuslikult nii hooldus- kui ka remonditööd. 

Kui sulle pakuvad huvi autod ja tahaksid avardada oma teadmisi transporditehnika valdkonnas, asu õppima Tallinna Tööstushariduskeskuse (THK) autoerialal.

Loe lähemalt, mida kujutab endast sõiduautotehniku eriala ning millised on kooli lõpetaja tulevikuvõimalused. 

Sõiduautotehnik – mida ta teeb?

Tihtilugu arvatakse, et sõidukite remontimisega tegelevad ainult mehed. TTHK transporditehnika valdkonna juhataja Raivo Kruusiku sõnul on tegelikkuses iga neljas sõiduautotehnikuks kandideerija tütarlaps. Just seetõttu julgustab Kruusik autohuvilisi tüdrukuid kindlasti õppima tulema.

Sõiduautotehnik on spetsialist, kes oskab pärast kooli lõpetamist hooldada ja remontida sõidukeid ning teha diagnostikat. Lisaks saab ta hakkama vigade leidmise ja kõrvaldamisega. 

Sõiduautotehnikuks saab THK-s õppida nii põhi- kui ka keskhariduse baasil. Põhikoolist tulles pääseb 4. taseme esmaõppesse, mis kestab kolm aastat. Ka keskhariduse alusel alustatakse 4. taseme õpet, kuid seejärel on õppeaeg kaks aastat. 

Autoerialadel õppimist THK-s toetab AS Toyota Baltic, mis paneb kolmele kõige tublimale autohuvilisest noorele välja stipendiumi. Praktika saavad õpilased läbida Toyota edasimüüjate juures, milleks on Elke, Amservi ja Unelmauto töökojad.

Millised on sõiduautotehniku karjäärivõimalused?

THK sõiduautotehniku eriala lõpetaja võimalused tööturul on suured. Koolis omandatud teadmised võimaldavad alustada tööd juba tegutsevates töökodades. Tegemist on ka hästi tasustatud ametiga. 

Raivo Kruusik räägib, et uuringute järgi on THK autotehniku eriala lõpetajate keskmine töötasu üle 1500 euro kuus. Siiski toonitab Kruusik, et sel alal töötamine nõuab ka teatud eeldusi ja väga häid käelisi oskusi.

Kui aga amet selge, ei ole mõnes töökojas tööle asumine ainus võimalus. Miks mitte teha ise algust ettevõtlusega? Koolist saadud teadmised annavad hea võimaluse panna püsti isiklik töökoda ning teha asju nii, nagu endale sobib ja meeldib.  

Vastuvõtt Tallinna Tööstushariduskeskuse transporditehnika erialadele algab 7. juunil 2021 ning avalduse saab esitada internetis SAIS-i keskkonnas või vajadusel koolis kohapeal. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.