Sinu kirg on autod: muuda hobi elukutseks ja õpi autoplekksepaks

Selleks, et tänavatel ringisõitvad autod oleksid nii tehniliselt kui ka visuaalselt heas korras, on vaja oma ala spetsialiste, kes selle tagavad. Sestap pakubki Tallinna Tööstushariduskeskus (THK) kõikidele autotehnika huvilistele võimalust muuta hobi reaalseks ja tasuvaks elukutseks. Kui autohuvi kannustab, tasub kaaluda autoplekksepa eriala omandamist. 

Millega tegeleb autoplekksepp?

Autoplekksepa töö on peamiselt seotud sõidukite keredega ja nende taastamisega. Kui varem sai sellele erialale kandideerida ainult keskhariduse baasil, siis alates 2021. aastast võetakse THK-s vastu ka otse põhikoolist tulnud noori tehnikahuvilisi. 

Keskhariduse baasil kestab õpe poolteist aastat ning põhikooli lõpetanu õpib eriala kolm aastat. Kandideerima on oodatud nii noored, kes tahavad õppida selgeks oma esimese ameti, kui ka veidi vanemad, kel soov teha näiteks kannapööre ja proovida sootuks uut elukutset. 

Pärast kooli lõpetamist on autoplekksepp omandanud oskused, et saada hõlpsasti hakkama näiteks sõiduki kere ja sisustuse osandamisega, keevitus- ja pindõgvendustöödega ning plastdetailide töötlemisega. Samuti tunneb eriala vilistlane remonditöödel kasutatavaid materjale ja probleeme ei valmista ka uunikumide taastamine. 

THK transporditehnika valdkonna juhataja Raivo Kruusiku sõnul on iga aastaga suurenenud remonditöökodade nõudlus autoplekksepa järele. See tähendab, et üha rohkem otsitakse oskajaid mehi ja naisi, kes ei karda plekksepa ametit. 

Mainimist on väärt seegi, et tegemist on hästi tasustatud elukutsega. Kruusik märgib, et THK autoeriala lõpetanu teenib keskmiselt üle 1500 euro kuus, mis pole praegusel ajal sugugi halb teenistus. 

Praktikakohad Toyota edasimüüjate töökodades

Igal aastal pakub AS Toyota Baltic THK õpihimulistele tudengitele võimalust läbida praktika Toyota edasimüüjate juures ehk Elke, Amservi ja Unelmauto töökodades. See tähendab, et saadakse väärt kogemus, tegutsedes kaasaegsete tööriistade ja -vahenditega. 

Elke Mustamäe teenindusjuhi asetäitja ja THK vilistlane Roland Sagar toob välja, et nemad pakuvad õpilastele praktika ajal täpselt sellist tööd, mida teebki üks reaalne sõiduautotehnik.  

Toyota toetab autoerialadel õppimist ka rahaliselt ja paneb kolmele parimale õppurile välja stipendiumi. 

“Kui oled parasjagu lõpetamas põhi- või keskkooli ning mõtled, mida edasi teha, siis Toyotal on pakkuda palju väljakutseid ning THK on suur abimees nende vastuvõtmisel,” sõnab Sagar.

Tasub märkida, et pärast autoplekksepa eriala läbimist on võimalik end veel täiendada ning läbida 6-kuune jätkuõpe keretehniku erialal

Autotehnika huvilistele avaneb THK-sse õppima assumiseks avalduste saatmise võimalus 7. juunist keskkonna SAIS kaudu. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.