THK autoerialade blogi

Autofänn – õpi sõiduauto diagnostikuks

Kui sul on huvi autode vastu ja sooviksid rohkem teada saada sõidukite elektroonika kohta, pakub Tallinna Tööstushariduskeskuses sõiduautodiagnostiku erialal õppima asumine selleks suurepärase võimaluse.

Mida teeb sõiduautodiagnostik?

Sõiduautodiagnostiku eriala on 5. taseme õpe, mis on sisuliselt jätkuõpe neile, kel on olemas mootorsõidukitehniku erialane kutsekeskharidus. Õpe kestab ühe aasta. 

Autodiagnostiku peamised tööülesanded on sõidukite diagnostika ning vigade leidmine ja parandamine, alustades mootorielektroonika ja jõuülekande osadega ning lõpetades kliimaseadmete ja veermikudiagnostikaga. 

Eriala on osaliselt seotud ka IT-valdkonnaga. Õpilase tööriistade hulka kuuluvad näiteks kaasaegsed programmid ja andmebaasid, mille abil saab üles leida sõiduki rikete põhjused. 

Valikmoodulid annavad lisateadmisi elektriautodest

Muuhulgas saab valikmoodulina juurde õppida näiteks hübriid- ja elektrisõidukite hoolduse, ülddiagnostika ja remontimise kohta. Nimelt on elektriautod maailmas üha populaarsemad ning nende tundmine avardab võimalusi tööturul. 

Autodiagnostiku eriala õppeainete läbimine annab sõiduautodiagnostiku tööks vajalikke üldteadmisi ja oskusi. Kuna autode arv kasvab jõudsalt, on ka nõudlus selle valdkonna spetsialiste järele aina suurem. 

Vastuvõtt Tallinna Tööstushariduskeskuse transporditehnika erialadele algab 7. juunil 2021 ning avalduse saab esitada internetis SAIS-i keskkonnas või vajadusel koolis kohapeal. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.