Autopesu ABC

5 viga, mida autot ise pestes tuleks kindlasti vältida

Kuigi külmakraadid jätkavad veel täies jõus, ei ole kellade keeramine suveajale ja kevad enam kaugel. Soojemate temperatuuridega tekib kohe ka soov ise oma neljarattalist sõiduvahendit pesta.

Tihtipeale võib aga hooletu käsipesu sinu auto värvile pigem kahju teha, mis sellest, et sõiduk saab puhtamaks. Siin on viis viga, mida tihtipeale autot pestes tehakse ja neid peaksid sa kindlasti vältima.

 1. Kasutatakse kõige tavalisemat švammi. Sageli ostetakse suvaline suur käsn, mida kastetakse ämbrisse ja hakatakse aga mööda autot nühkima. See aga kahjustab värvipinda. Kasutama peaks kvaliteetset autopesuks mõeldud pesušvammi või pesukinnast, mis oleks kas lambavillast või mikrofiibrist.
  Kindlasti peab pesu alguses tegema ka korraliku loputuse, et võimalikult palju suurest mustusest lahti saaks leotatud.
 2. Kuumas ja päikese käes pesemine. Päikeselisel suvepäeval on muidugi lust autot ise pesta, kuid sellel on ka oma pahupool. Kuumaga kuivab šampoonine vesi autokerel väga kiiresti, mis jätab ka kuivamisjälgi. Selle vältimiseks pese autot varju all, et temperatuurid püsiksid madalamad. Erit tähtis on see muidugi tumeda värviga auto puhul.
 3. Veljed ja autokere pestakse sama pesuvahendiga. Pärast kvaliteetse pesukäsna või -kinda välja valimist, osta neid kohe kaks. Autokerel ei tohi kindlasti kasutada sama pesukinnast, mida kasutad velgedel. Suur mustus ja peenike piduritolm ei tule niisama ämbris loputamisega alati välja ja suurendab kere kriimustamise riski.
 4. Autot ei kuivatata korralikult ära. Auto kuivatamine on sama tähtis kui pesemine ise. Tavalise kraanivee kasutamisel jäävad kuivamisel autokerele jäljed, mis on põhjustatud vees olevatest sooladest. Need, jäädes värvipinnale, toimivad sama hävitavalt kui talvine sool.
  Ise pesta soovides, tasub muretseda eraldi kuivatamiseks mõeldud mikrofiibrist või seemisnahast rätik.
  Selvepesulat külastades tasub kindlaks teha, kas seal on võimalus autopesu lõpus sõiduvahend pehmendatud veega ära loputada. Pehmendatud või deioniseeritud vesi ei sisalda sooli, mis jätaks kuivamisjälgi ja võib autoga rahulikult pesukohast sõitma hakata ka ilma kuivatamata.
 5. Odavate või mitteotstarbeliste pesuvahendite kasutamine. Kuigi see tundub võrdlemisi ilmselgena, peabaegajalt ikkagi kordama – kvaliteetne autošampoon tagab ka parema pesu. Selleks on paremad puhastusomadused, mis leotavad mustuse kiiremini lahti, head lubrikatsioonivõime, et pesukinnas libedalt mööda autokere liugleks või lisaomadused, nagu näiteks vaha või muu vetthülgava aine sisaldus. Viimase omaduse puhul tagab ka tavaline käsipesu läikiva ja vett ning mustust hülgava kerepinna.
Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.