Autopesu ABC

Kas sagedane autopesu kahjustab sõidukit?

Heitlike ilmadega on auto puhtana hoidmine tüütu ja võib jääda mulje, et sõidukit peaks pesema peaaegu iga päev. Kas võib aga juhtuda, et liigne autopesu võib kallile neljarattalisele isegi kahjulik olla?

Nagu autopesuga ikka, taandub kõik pesemistehnika ja vahenditeni. Kui pesta ise ja autopesuks mõeldud, ennekõike kvaliteetsete toodetega ning korrektse tehnikaga, siis pole midagi karta. Pesulat külastades peaks samuti eelistama kvaliteeti, eriti kui plaanis on väga tihedad külastused.

Tasub ka tähele panna, kas autokere on eelnevalt kaetud kaitsekihiga, näiteks vahaga. Naturaalne autovaha võib kiiremini maha kuluda, mida sagedamini seda erinevate pesuvahenditega pesta. Sünteetilised vahad ja muud kaitsekihid on reeglina vastupidavamad.

Kuigi faktoreid on mitmeid, siis ei mõju kvaliteetne ja turvaline autopesu sõiduki kerele halvasti ja selle liigne kordamine kahjustusi kaasa ei too. Kui pesu hõlmab aga midagi abrassiivsemat või tõsisemat, siis ei tasu seda liialt tihti teha.

Näiteks autokere puhastamine tõrvast, pigist ja piduritolmust vajab tugevamaid pesuaineid. Selline puhastamine on tegevus, mida peaks tegema ainult siis, kui on tõesti vaja.

Kui on huvi enda autokere alati kaitsta, siis peaks pärast pigi ja piduritolmu eemaldamist mõtlema ka uuesti vahatamisele.

Kokkuvõtlikult peab kindlasti silmas pidama, et autopesu – olgu see siis ise tehtud või pesulas – peab olema ennekõike kvaliteetne ja autokerele turvaline. Sellega tagad ka parima välimuse enda autole hoolimata sellest, kui sageli seda pesed.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.