Autopesu ABC

Kuidas mõjub autopesu keskkonnale?

Kuigi puhas ja läikiv auto on ilus vaadata, kaasneb autopesuga alati kemikaale, mille sattumine vabasse loodusesse ei pruugi hästi mõjuda meie keskkonnale.

Professionaalsetes autopesulates kasutatakse kindlate standarditega pesuvahendeid, millel on näiteks eraldi ökomärgised. Peamine eesmärk on tagada, et vastavad ained on ohutud bioloogilistele veepuhastusseadmetele. Sellega tagatakse minimaalselt negatiivne mõju keskkonnale.

Spetsiifilisemad ja tugevamad pesuained, näiteks pigieemaldusvahend, on tänapäeval siiski tehtud nafta baasil. Seevastu on selliste pesuainete kasutamine võrreldes autošampoonidega võrdlemisi minimaalne.

Ise autot pestes on tähtis silmas pidada, et autot ei tohi pesta veekogus ega lähemal kui 10 meetrit selle piirist – olgu see linnas või asulast väljas. Pesust eraldunud must vesi ja kemikaalid sattuvad seetõttu veekogusse, mis seda omakorda reostab.

Samuti oleks hea, kui valitud autopesu kohas oleks spetsiaalselt ehitatud kanalisatsioon, kus enne vee üldkanalisatsiooni suundumist filtreeritakse vesi liivast ja õlijääkidest.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.