Autopesu ABC

Kuus nõuannet, kuidas selvepesulas auto lihtsamini puhtaks saada

Selvepesulaid on viimastel aastatel üle Eesti kerkinud väga palju. Hea, kiire ja soodne võimalus autot ise kiiresti pesta.

Erinev pesurežiimide valik võimaldab teha täpselt nii põhjaliku puhastuse kui ise tahad ja maksad vaid kasutatud aja eest. Eelis koduse survepesu ees on see, et kasutada saab mitmeid erirežiime ja deioniseeritud vett.

Kes pole veel julgenud minna või on käinud, aga tahaks paremat tulemust, siis siin on kuus soovitust, mida järgida, et selvepesu õnnestuks võimalikult hästi:

  1. Vajadusel kasuta veljepuhastuse ainet. Mitmed selvepesulad pakuvad velgede pesuks eraldi pesuainet, mis eemaldab edukalt velgedele tekkinud pidurikatte tolmu.
  2. Lase leotusainel autol natukene seista. Leotusaine vajab natukene aega, et mustus autokerelt lahti lahustada. Enamjaolt piisab sellest, kui auto ühe külje pealt leotusaine katmisega süsteemselt alustada. Selleks ajaks, kui ring peal, on alguspunktis aine juba mõjuma hakanud. Tähtis on aga jälgida, et pesuvahend ei hakkaks kuivama, seda veel eriti soojemate suveilmadega.
  3. Ole pesemisel süsteemne. Igasuguse pesu puhul on oluline süsteemsus. Pesemisel liigu survepüstoliga ühtlaste liigutustega alt ülespoole. See tagab, et peale pesu ei ole kuskil mõni täiesti pesemata laik. Keskendu korraga pigem väiksemale alale.
  4. Pestud autole kanna vaha, et kuivatus lihtsam oleks ja läige pikemalt püsiks. Suurem osa selvepesulaid pakuvad ka eraldi programmi, mis kannab autole kuumvaha. See katab autokere hüdrofoobse (vett hülgava) kihiga, mis tõttu on auto kuivatamine lihtsam. Samuti ei jää vahaga kaetud autole mustus nii kergesti külge.
  5. Kasuta viimaseks loputuseks pehmendatud vett.  Mõistlik on kasutada neid pesulaid, kus viimases faasis saab loputamiseks kasutada pehmendatud vett. See ei jäta kuivamisel jälgi, mis tõttu ei pea eraldi kuivatusrätikuid kasutama.
  6. Mõned minutid linnas sõitmist aitab auto kuivatamisega. Sõitmine aitab autokere peenematest piludest vee välja viia, näiteks küljepeeglid ja tulede ümbrused. Kui pesula lähistel on mõni suurema piirkiirusega teelõik, on efekt veel parem.

Oluline! Jälgi ka aja kulumist pesuautomaadil. Muidu võid avastada, et oled näiteks põhipesu liiga kaua teinud ja vahatamiseks ning loputamiseks aega ei jäägi. Münte saab muidugi alati juurde osta, aga ajakasutus on ikkagi oluline.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.