Autopesu ABC

Mida teeb pesula veega, kui auto pestud on?

Autopesu suurimaks kuluks on vesi, olgu see käsipesu, automaat- või selvepesula. Vett saab märgatavas koguses aga kokku hoida seda pärast puhastamist uuesti kasutades.

Kuigi tänapäevane tehnoloogia on arenenud ka autopesuni, kus ei kasutata voolavat vett või võetakse appi hoopis veeaur, on traditsioonilisem lahendus siiski levinum.

Eestis populaarne Jazz pesulate kett kasutab säästmise eesmärgil puhastatud vett. Korduvvee kasutamine toimub täpsemalt eelpesu protsessis, kus autod loputatakse suuremast mustusest.

Mahutid vee settimiseks

Korduvvee suurema kasutuse meie tingimustes teeb raskeks autodega kaasa tulev mustus. Talvisel perioodil toob iga auto pesulasse 1-1,5 liitrit mustuse ja vee segu, mis vajab enne korduvveena kasutusse võtmist mahutites settimist ja selginemist.

Autodelt tulnud mustuse täielik eraldamine veest on taaskasutuse puhul kriitilise tähtsusega. Mustus vees võib kahjustada nii pesula varustust kui ka auto kere, selle värvi ja lakki.

Seetõttu on Jazz pesulad investeerinud kliendi jaoks mitte nähtavasse pesula osasse maa all, kus asetseb vajalik tehnika kasutatud vee puhastamiseks. Korduvvee kasutamine annab suuremates pesutänavates keskmiselt umbes 60% kokkuhoidu.

Pärast eelpesu toimuvat pesu- ja vahaprotsessis korduvvee kasutamine paraku võimalik enam ei ole.

Märksõnad: ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.