Autopesu ABC

Mis värvi auto valida, kui tahad, et see pikalt puhas välja näeks?

Auto valimisel mängib värv olulist rolli. Kas tahad sulanduda või eristuda hallist massist? Kui hästi või halvasti erinevad värvitoonid auto disaini rõhutavad? Kui praktiline see on meie määrdunud sõiduteedel?

Siin loos toome ülevaatlikult välja, milliseid toone vältida ja soosida, kui soovid, et auto võimalikult kaua puhtana välja näeks.

Värvid, millel näeb kergesti mustust

Must, väga tumedad (musta laadsed) ja kirkad toonid ning valge.

Mida suurem kontrast sõites tekkiva mustusega, seda kiiremini on seda ka näha. Valgega on selge, et suur osa aastast Eesti kliimas on auto ka lühema sõiduga kiiresti määrdunud. Muud eredamad ja silmatorkavad värvid järgivad samu reegleid – kontrast kere värvi ja mustuse vahel on suur.

Hästi hoolitsetud ja sügava läikega musta värvi auto näeb väga hea välja, kuid selle eest hoolitsemine on üks keerulisemaid ettevõtmisi. Määrdununa paistab mustus kiiresti silma ja ka väiksemad vead värvil või lakkpinnas võivad tähelepaneliku omaniku silma kriipida.

Inimestele, kellele meeldib perfektse välimusega auto, on tähtis teada, et mustalt ja väga tumedatelt toonidelt on hooletust pesust tekkinud mikrokriime kõige lihtsamini näha.

Interjööriga kehtib valge värvi osas aga vastupidine reegel, heledam sisu näeb kiiremini määrdunud välja. Praktilisemateks toonideks on must või muud tumedad nagu näiteks hall või pruun.

Värvid, millel mustust kohe ei näe

Hallid, beežid, pruunid ja näiteks ka helesinine.

Lihtne reegel – määrdumine paistab vähem silma, kui auto on võimalikult sama tooni, mis tekkiv mustuski. Heledam hall või hõbedane, tumedam hall ja selle erinevad, pruunika läikega varjundid, kuuluvad täiesti kindlasti siia gruppi.

Samuti sobivad ka muud heledamad toonid nagu näiteks helesinine. Kui omanik väga kriitiline pole, võib ilusate suveilmadega auto päris pikalt puhas välja näha.

Nagu juba eelpool mainitud on interjööri osas parimad mustuse peitjad tumedad toonid, näiteks must, tumepruun ja -hall.

Märksõnad: ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses