Ideal Auto blogi

Käsipesu või automaatpesu: millal valida üks, millal teine?

Oma neljarattalise sõbra kauni väljanägemise eest hoolitsemine kuulub iga autoomaniku kohustuste nimekirja. Üheks lihtsamaiks viisiks seda tagada on auto puhta ja läikivana hoida. Selle saavutamiseks võib pöörduda käsipesulasse, või moodsasse automaatpesulasse. Millisel juhul aga emba-kumba eelistada, seletab Ideal Auto pesulateenuste spetsialist Sander Pikkur.

Käsipesula lööb detailid läikima

Erinevalt automaatpesulast on käsipesu ajanõudlikum, ent lubab see-eest palju põhjalikumat ning detailsemat puhastusprotsessi. Kui pesutänaval lüüakse auto läikima keskmiselt veerand tunni jooksul, siis käsipesulas tuleb arvestada vähemalt tunnise ajakuluga.

Esmalt lastakse survepesuriga maha suurem sopp, seejärel kaetakse auto leotusainete ning šampooniga ja pestakse sõiduk korralikult puhtaks. Samasuguse protsessi läbivad ka veljed.

Auto kuivamise järel asutakse “savitamise” juurde, mis korjab värvi pealt üles kõik, mida eelnevad vahendid kätte ei pruukinud saada. Viimasena kantakse autokerele vaha või mõni muu kaitsekiht, et sõidukile veel eriline läige anda.

Üks suuri eeliseid automaatpesu ees on käsipesu puhul ka ligipääs detailidele: pesulatöötaja käed ulatuvad sinna kuhu harjased reeglina ei ulatu – näiteks peeglite alla, võrede vahele ning kütuseluugi taha.

Automaatpesula säästab aega

Automaatpesulad on see-eest aga parim lahendus just kiire elutempoga inimesele. Erinevalt tunde kestvast käsipesust, on võimalik automatiseeritud pesuprotsess läbida vaid veerand tunniga, seega on selle valiku suurim eelis just ajavõit. Samuti ei saa unustada, et möödas on ajad, mil automaatpesulaid tasus karta – tänapäevased masinad kohtlevad autot hellalt ning suudavad puhastuskvaliteedi osas juba ka käsipesulale konkurentsi pakkuda.

Ideal Auto automaatpesula pakub ka muuhulgas Eestis väga unikaalset lahendust – nimelt on lepingujärgselt võimalik sõita pesula ukse taha, kus kaamera sõiduki numbrimärgi ära tuvastab. Seejärel saab klient valida pesurežiimi ning autoga puhastustänavale sõita, arve töö eest saabub alles kuu lõpus ning puhta autoga saab muretult ringi sõita.

Ideal Auto pesula on avatud ka ööpäevaringselt, seega võib soovi korral kiire pesutsükli läbida ka südaöösel.

Valik sõltub elustiilist

Seega, kumba valida?

Kui päevakava on tihtipeale tihe ning käsipesulasse aega minna pole, või hoopistükis tuleb tööauto alaliselt esinduslikuna hoida, tasub silmad just automaatpesula poole suunata. Käsipesu sobib aga enim inimesele, kes hindab detailipuhtust ja soovib hoida värvi laitmatus seisukorras. Kumb iganes aga paremini sobib, Ideal Auto pakub mõlemat teenust.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.