If Kindlustuse blogi

3 põhjust, miks peaksid kindlustuse internetist ostma

Järva Teataja/Scanpix

Kindlustust ostetakse aina rohkem interneti teel, eriti, kui tegu on lihtsamate teenustega nagu reisi- või liikluskindlustus. Lisaks mugavusele on internetist ostmisel veel mõned eelised.

Parim hind

Parima hinna saab kindlustuste puhul suure tõenäosusega just siis, kui see endale veebi teel hankida. Maakleri juurest võib saada erinevaid pakkumisi, aga uuemad sooduspakkumised leiab ikka kindlustusandja enda veebilehelt. Vastavalt soovile saab valida lisavõimalusi ja näha kindlustuse maksumust.

Näiteks If Kindlustuse puhul saab lisaks soodsamale hinnale internetist ostes jätkuvalt osa ettevõttega seotud boonusprogrammist ja eripakkumistest. See annab peale esimese kindlustuse sõlmimist järgmistele lepingutele (ka reisikindlustusele) soodsama hinna, väiksema omavastutuse ning alates teatud tasemest ka boonuskaitseid.

Tihti pööravad inimesed ekslikult enim tähelepanu hinnale ja mitte niivõrd sisule. Esmasel vaatlusel ei tarvitse välja tulla, et soodsama hinnaga kaasneb ka tunduvalt väiksem kaitse, seega on äärmiselt oluline enne pakkumise vastu võtmist uurida, mida ka tegelikult pakutakse.

Mugavus

Väga tähtis on see, et inimene saab vajaliku kindlustuskaitse osta endale sobival ajahetkel ja asukoha piiranguks on vaid interneti levi olemasolu.

Kui osta kõik oma kindlustused otse kindlustuspakkujalt, siis on kahjujuhtumi tekkimisel kohe teada, kelle poole pöörduda. Näiteks kui kasko on ühest ja liikluskindlustus teisest kohast, siis peab asju ajama kahe firmaga.

Olulisi ebamugavusi ei teki ka veebis selliseid kindlustusi tehes, mille puhul võib mõnikord minna vaja lisamaterjale. Näiteks kaskokindlustuse korral võib kindlustusfirma küsida tellimise hetkel pilte või nõuda auto ülevaatust peale kindlustuse ostmist.

Ifi puhul on see lahendatud nii, et klient saab kindlustuse ära osta ning vajadusel palutakse pildid saata hiljem e-mailiga järgi, seega ei tule karta, et kaskot ostes see kohe vajalikult hetkel kehtima ei hakkaks.

Lihtsus

Samuti kaob vajadus paberkandjal poliiside ja arvete järele. Kõik vajalik on olemas internetikeskkonnas ning võimalik igal hetkel kätte saada. Lisaks e-postiga saadetavatele poliisidele, on suurtel kindlustusseltsidel ka oma e-keskkonnad, kus saab kogu paketti hallata ja vaadata. Näiteks Ifi e-büroos näeb sisse logides kõiki Ifist tellitud kindlustusi.

Kas keegi ostab veel üldse muud moodi kindlustust?

Selgub, et ostab. Aastate lõikes on esindusest kindlustuse ostjate määr aina vähenenud ning järjest enam mõistetakse, et parimaid pakkumisi saab just interneti vahendusel. Siiski leidub veel mõningaid kliente, näiteks vanemaid inimesi, kes soovivad tulla lepingut sõlmima esindusse. Samas järjest enam inimesi mõistab, et seda teenust on märksa lihtsam tarbida internetist või suhelda kindlustusega telefoni teel.

„Virtuaalreaalsuses kontorid ei ole tänases innovatsioonis enam midagi uut. Väga paljud inimesed ei soovi raisata oma aega kontorite külastamisele ja soovivad saada nii nõustamise kui ka lepingud sõlmitud otse interneti teel. Küllap mõningad kontorid on vajalikud osadele inimestele, enamik kliente kasutab aga juba täna distantsilt töötavaid lahendusi,“ selgitas Mario Karu If Kindlustusest.

Näiteks, kui inimesel on huvi kaskokindlustuse vastu, siis If Kindlustuse kasko pakettidega saab tutvuda veebis ja soovi korral kindlustusleping koheselt ka sõlmida.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.