If Kindlustuse blogi

Tankimispüstoli paaki unustamine võib maksta tuhandeid eurosid

If Kindlustuse statistikast selgub, et igal kuul registreeritakse mitmeid kahjujuhtumeid, kus kliendid on bensiinijaamast minema sõites tankimispüstoli paaki unustanud ning kütusetankurile tekitatud kahju võib ulatuda tuhandete eurodeni.

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Martin Kuke sõnul on aastatega olukord kordades paranenud, kuid siiski teatatakse kindlustusele igal nädalal sellisest tanklale tekitatud kahjust.

„Kindlustusselts käsitleb tankuri kahjustamist liikluskindlustuse juhtumina ning hüvitab tanklale enda kliendi tekitatud kahjud. Üldjuhul rikub tankimispüstoliga minema sõitmine kaitseklapi. Samas on olnud ka juhtumeid, kus välja tuleb vahetada kogu tankur ning siis võib kahjusumma ulatuda ka 10 000 euroni,“ ütles Kukk.

Enne bensiinijaamast liikuma hakkamist tuleks kontrollida küljepeeglist, et tankimispüstol poleks paaki ununenud. Tankimispüstol paagis sõidu alustamine on ohtlik lähedal olevatele inimestele, sest kütusevoolik tõmmatakse enne selle purunemist väga suure pinge alla.

Kuidas käituda, kui selline õnnetus on siiski juhtunud?

  • Tanklas toimunud õnnetus tuleb kohapeal vormistada liiklusõnnetusena. Kahju korral võta koheselt ühendust tankla klienditoega ning täida liiklusõnnetuse kahjuteade.
  • Kui selline õnnetus juhtub automaattanklas, siis on ka seal üldjuhul olemas info tankla kontaktisiku või hooldaja kohta. Teenindusega tanklas pöördu edasisteks juhtnöörideks tankla teenindaja poole.
  • Kui tankla esindajaga ei ole võimalik ühendust saada, teavita õnnetusest politseid.
  • Tee oma kindlustusseltsile kahjuavaldus.
  • Kindlasti ei tohiks sündmuskohalt lahkuda, sest valvekaamerate abiga leitakse kahju põhjustaja kiirelt üles ja siis tuleb hiljem kahju kindlustusseltsile tagasi maksta.​

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.