If Kindlustuse blogi

Aastas üle kümne avarii ehk millised on Ifi halvima õnnega kliendid?

Kindlustusmaailmas valitseb statistika. Sinu liikluskindlustuse hinnapakkumise taga on sadade tuhandete varem liikluskindlustuse teinud ning liikluses osalenud juhtide ja sõidukite andmed.

Ainult sedasi on võimalik välja arvutada riskikoefitsendid ja määrata hinnad, mis võtavad arvesse juhi kogemust ja autode parameetreid. Teatavasti loeb statistikas aga enim valimi keskmine tulemus ehk kõikide juhtide riskikäitumine, kahjusagedus ja remondisummad kokku.

Isegi kui sina pole elus ühtegi liikluskahju põhjustanud, võib keegi teine olla selle arvelt teinud neid hulgi. Näiteks on viimase viie aasta jooksul If Kindlustuse andmetel kolm kõrgeima kasko kahjusagedusega juhti põhjustanud vastavalt 32, 14 ja 10 õnnetust.

Eraisikute vaates on kolm suurima kaskokahjude arvuga isikut mehed vanuses 35-45 aastat.

Liikluskindlustuse kahjude puhul loetakse ahelavariide või parklas manööverdamise korral iga kannatada saanud inimene või sõiduk eraldi käsitluse juhtumiks.

Suurima liikluskindlustuse kahjude arvuga on viimase viie aasta lõikes Ifi käsitluses olnud juhtumitest tütarlaps 19 kahjuga ja noormees 9 kahjuga, nad mõlemad on vanuses 20-21 eluaastat.

Sellised juhid on õnneks pigem erandiks kui reegliks, kuid nagu statistikast näha, siis võib üks juht juhuse või endast olenevate asjaolude tõttu sattuda viie aasta jooksul lausa mitmekümnesse kahjujuhtumisse.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.