If Kindlustuse blogi

ABC: mida ei tohiks kindlasti kindlustusjuhtumi vormistamisel ära unustada?

Foto:Shutterstock.

Liiklusõnnetusse sattudes võivad kindlustusega seotud asjaolud tihtipeale segadusse ajada, eriti kui varasemalt sellise olukorraga kokku ei ole puutunud. Kui avarii tuleb liikluskindluse jaoks ära vormistada, siis mida ei tohiks selle tegemisel kindlasti ära unustada?

Dokumenteeri juhtumit võimalikult suures ulatuses

If Kindlustus selgitab, et kindlustusjuhtum registreeritakse tavaliselt „Teade liiklusõnnetusest“  teatevormi abil ning kui juhtub avarii, siis selle kahepoolse teatevormi peal tuleb kindlasti täita mõlemad pooled ning need allkirjastada. Kui teavitusvormi kaasas pole, tuleb see kirja panna kasvõi valgele paberile.

Mõnikord kardetakse ka tulevikus suuremat kindlustuse hinda ning seetõttu avariid ei registreerita. Avarii peab siiski registreerima, sest remondi hind on pea alati kallim kui liikluskindlustuse võimalik pisut suurem hind tulevikuks.

Kindlasti tuleb avariist teha ka võimalikult palju pilte. Lisaks autode vigastustele ja lähemalt tehtud piltidele on väga tähtis teha muuhulgas selliseid pilte, milles on näha avariipaika ja laiemat pilti liikluskorraldusest.

Ei tohi karta ka kindlustusse helistamist ning klienditeenindusega nõu pidamist.

Jää kindlasti sündmuskohale

Iseenesest mõistetavalt ei tohiks sündmuskohalt lahkuda. Õnnetus tuleb registreerida ka siis, kui teine osapool pole sündmuskohal juures, näiteks mõne poe parklas. Nii saab end säästa tulevastest probleemidest. Sellistel juhtudel tuleb helistada politseisse, et õnnetus registreerida.

Kui otsa sõidetakse näiteks hoonele, liikluspostile või hoopis välja haljasalale, siis ka sellised kahjud korvab kindlustus. Kui aga sündmuskohalt lahkuda, võib juhtuda, et avarii põhjustaja peab seda ise tegema. Ka sellises olukorras tuleb helistada politseisse.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.