If Kindlustuse blogi

Adrenaliiniotsijate meelespea – kas off-roadides kännu otsa kinni jäädes tõttab kindlustus appi?

Tuleb meeles pidada, et kindlustus kehtib ainult ametlikel ja liiklemiseks mõeldud teedel sõites.Foto: Shutterstock

Kui peamiselt kasutatakse autosid selleks ettenähtud teedel, siis kõiksuguste muude autotegevuste osas on populaarne ka maastikul sõit ehk niinimetatud off-road.

Off-roadi raames viiakse autod kas ametlikele off-road teedele või muudesse piirkondadesse kuhu tavalise autoga muidu mitte kunagi ei pääse. 

Samas tuleb ka siis meeles pidada, et õnnetus ei hüüa tulles ehk autosid võivad tabad erinevad rikked ja õnnetused ka off-roadides. Kunagi ei tea, millal üllatab mõni kivi, pehme pinnas, kuhu võib autoga kinni jääda või võib auto hoopis ümber minna. 

Ehk siis on õigustatud küsimus, kas kindlustus sellistes olukordades kaitseb? If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuhi Reet Veilbergi sõnul tuleb siiski sellistel puhkudel arvestada, et kindlustus sellistes olukordades ei kehti.

“Kindlustus kehtib ainult ametlikel teedel – kasvõi metsateedel, aga mitte metsas, põllul või rabas,” selgitab Veilberg. 

Kaskokindlustus ei hüvita kahju, mis tekkis liiklemiseks mitte ette nähtud alal, sealhulgas maastikul. Ka liikluskindlustus kehtib ainult teel või muul sõidukite tavapäraseks liikluseks kasutataval alal, milleks off-roadi sõitmist pidada ei saa.

“Õnneks sellist asja me väga palju ei koge, kus kliendid sellistes olukordades on hätta jäänud,” räägib Veilberg. Pigem saadakse aru ja ollakse teadlikud, kus võib autoga sõita ning millises olukorras kindlustus kehtib. 

Seega kui off-roadides mülkasse vajud või kännu otsa kinni jääd, siis tuleb oma kulude ja kirjadega sealt välja pääseda ehk mõtle enne, kui otsustad autoga off-roadima minna.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.