If Kindlustuse blogi

Analüüs: kus toimub kõige rohkem õnnetusi metsloomadega?

Iga aastaga muutuvad õnnetused metsloomadega Eesti maanteedel järjest tõsisemaks probleemiks. Õnnetused juhtuvad enamasti seal, kus liiklus on aktiivsem, selgus If Kindlustuse poolt läbi viidud analüüsist.

If Kindlustus on viimaste aastate jooksul registreerinud loomadele otsasõitude kasvu ligikaudu 10% igal aastal. Kõige rohkem õnnetusi juhtub suurima liiklusaktiivsusega piirkondades.

Enim õnnetusi metsloomadega on juhtunud Harjumaal (15%), Tartumaal (10%), Pärnumaal (10%) ja Lääne-Virumaal (7%), kõige vähem aga Hiiumaal (2%), Läänemaal (3%) ja Valgamaal (3%).

Samas ei ole liikluses osalevate autode hulk ainus faktor, mis metsloomadega seotud õnnetuste arvu määrab. Oma osa on ka teid ümbritseval looduskeskkonnal, loomade elukohtadel ja liikumisteedel.

Näiteks on Jõgevamaal ja Võrumaal juhtunud metsloomadega rohkem õnnetusi (vastavalt 6% ja 7%) kui Ida-Virumaal (4%), liiklusaktiivsusest olenemata.

Kui kitsede ja rebastega juhtub enim õnnetusi Harjumaal, kus on kõige rohkem autosid, siis just Pärnumaal toimub kõige enam õnnetusi põtrade ja kährikutega. Jäneseid satub õnnetustesse kõige rohkem Lääne-Virumaal.

Seega loomaliikide vaates on maakonniti teatud erinevused, kuid laiemalt vaadates on peamisi faktoreid siiski liiklusaktiivsus, millest tulenevalt juhtub mõnes piirkonnas rohkem õnnetusi.

Kuidas käituda õnnetuste puhul?

Kuna selliseid õnnetusi toimub palju, If Kindlustus registreerib lausa kolm loomadega seotud kokkupõrget päevas, siis on vägagi tähtis teada, kuidas peaks sellisesse õnnetusse sattudes käituma.

Väga tihti ei olegi autojuhil võimalik vältida kokkupõrget ootamatult teele ilmunud loomaga. Küll aga tuleb meeles pidada, kuidas pärast õnnetust tegutseda.

Inimvigastuste korral helistage viivitamatult häirekeskusesse telefonil 112. Vigastatud või hukkunud loomast tuleb informeerida telefonil 1247. If Kindlustusega saab ühendust kindlustustelefonil 777 1211.

Kõigis If Kindlustuse kaskokindlustuse pakettides on metsloomadega seotud õnnetuste puhul omavastutus 0 eurot.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.