Ära riski vangistusega – millised tagajärjed võivad olla kindlustuspettusel?

Foto: Shutterstock

Kindlustuspettused on kriminaalkorras karistatavad kuriteod, mistõttu tasub väga hoolikalt mõelda, kas tasub oma auto soodsaks parandamiseks lavastada mõni autoõnnetus. 

“Õnneks on tegu pigem harvaesineva juhtumiga, sest üldjuhul inimesed mõistavad, et tegemist on kuriteoga, mis võib rikkuda kogu nende elu,” räägib If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus. Õnneks saavad inimesed aru sellise käitumise võimalikest tagajärgedest ning pettuseid ei proovita väga palju.

Kindlasti ei tasu uskuda arvamust, et halvim asi, mis petturit ootab, on see, remondikulud tuleb oma taskust maksta. Tegelikkuses jõuavad kõik pettused alati politsei lauale ning karistusseadustiku järgi võib kindlustuskelmuse eest saada reaalse karistuse rahatrahvi või isegi vangistuse näol.

Reeglina ei mõtle kindlustusselts, et klient on teadlikult pettuse peal väljas, kuid sellegipoolest uuritakse iga juhtumi asjaolusid põhjalikult ning nii avastatakse ja tõendatakse iga petuskeem üsna kerge vaevaga.

Kindlustus on mõeldud siiski selleks, et kaitsta inimeste väärtuslikku vara tahtmatute õnnetuste eest.

Kuna õnnetus võib tabada igaühe autot, siis uuri kindlasti lähemalt, millise kahjude eest on võimalik enda sõidukit kaitsta kaskokindlustusega.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.