Ära stressa ehk kuidas uue auto välimust kaitsta! 

Parim viis sõiduki kaitsmiseks on teha kõige laiema kindlustuskaitsega kaskokindlustusFoto: Shutterstock

Olles saanud uue sõiduki omanikuks, on ilmselge, et soovite seda hoida nii hästi kui võimalik. Kuidas kaitsta auto välimust? Kas parklas tuleb parkida kõige kaugemasse nurka? 

Parklaid ei tasu karta

Uhiuue sõiduki omaniku jaoks võib parkla tunduda kui õudusunenägu. Parkides kõige kaugemasse nurka, loodetakse vältida mõlkide ja kriimude teket. Aga pea alati leidub keegi, kes tahab just teie auto kõrvale parkida, hoolimata kümnetest vabadest kohtadest. 

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja ütleb, et parim viis sõiduki kaitsmiseks on teha kõige laiema kindlustuskaitsega kaskokindlustus. Ifil on neli kasko paketti, millest suurima kaitsega on Superkasko Lux+.

Kivitäke esiklaasil? Pole vaja muretseda! 

Sõidu ajal lendas kivi esiklaasi ja tekkis täke? Muretsemiseks pole põhjust, sest kasko korral on kuni 2 cm läbimõõduga kahjustuse parandus omavastutuseta. Parandamisega tuleks tegeleda kiirelt, sest täkkest võib saada mõra. 

Parkides kitsal tänaval, võib tekkida hirm, et mööduv auto riivab küljepeeglit… Hea on teada, et Superkasko Lux ja Superkasko Lux+ puhul on välispeeglite remont ilma omavastutuseta. Turvatunnet lisab veelgi teadmine, et ka peeglite varguse korral on nende asendamine omavastutuseta. 

Kaitse autot täkete ja rooste eest

Uue auto puhul pole täke esiklaasil või kriim välispeeglil ainsateks hirmudeks. Ohtu kujutavad ka rooste, putukad, lindude väljaheited, päikesekiirgus jpm. 

Värvkatte kaitsmiseks on erinevaid võimalusi:

  • Kaitsekiletamine. Kaitseb rooste, päikesekiirguse ja kriimude eest. Kilet on lihtne uuendada ja seda saab piiramatult poleerida. 
  • Korrosioonikaitse. Roostetõrje hoiab rooste eemal ja peatab olemasoleva rooste edasise leviku. 
  • Keraamiline kaitse. Vähendab rooste teket, kaitseb erinevate kahjustuste eest (sool, kivid, putukad jms) ja muudab pinna vetthülgavaks. 

Parim võimalus oma auto kaitsmiseks on kaskokindlustus. Oma sõiduki kaskokindlustuse hinna saate teada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.