If Kindlustuse blogi

Asjad, mis liiklusõnnetuse korral kindlasti olla võiks

Foto: Pärnu Postimees / Scanpix Baltics

Liiklusõnnetuse tõenäosuse vähendamiseks tuleb kasutada kõiki võimalusi – ohutu sõidustiil, tähelepanelikkus, korras sõiduk ja kõik muu iseenesestmõistetav.

Aga miks mitte lisada sellesse valikusse ka teatud annus “Murphy seadusi”? Kui sa oled millekski väga põhjalikult valmistunud, siis seda kindlasti ei juhtu. Ja kui juhtub, siis sa oled vähemalt selleks põhjalikult valmistunud! Sellise suhtumisega saab ainult võita.

Seega on hea hoida autos erinevaid asju, mis liiklusõnnetuse korral abiks on.

Liiklusõnnetuse vormistamise blankett

Kõige olulisem on SEE blankett. Prindi neid välja kohe mitu ja pane kindalaekasse. Loodetavasti ei lähe sul endal neid kunagi vaja, aga mõnikord võib olla olukord, kus saad kellelegi abiks olla.

Sinna blanketile saab ära märkida kõik õnnetuse olulised asjaolud, osapoolte kontaktid ja selgitused. Seda võib ka tavalisele paberile kirjutada, aga niigi äreval hetkel võib mõni oluline detail ununeda.

Pastakas

Parem isegi kui mitu tükki. Pastakat läheb vaja igal juhul ja ka siis, kui pole õnnetust. Näiteks parkimisaja märkimiseks, kui kella pole. Võta lihtsalt mõned ja pane autos erinevatesse panipaikadesse. Usu, sellest on ühel hetkel kasu.

Esmaabikomplekt

See peab autos olema igal juhul, aga tee endale ja kaasliiklejatele teene ning kontrolli. Taaskord võib juhtuda olukord, kus sul endal ei lähe seda vaja, aga saaksid osutada abi teistele. Kasvõi loodusesse minnes või suvilas toimetades.

Akupank

See on tänapäeval ülioluline asi. Väiksed akupangad maksavad vaid mõniteist eurot, aga võivad päästa päeva.

Autosse võiks aga osta lausa sellise, mis vajadusel suudab ka tühjaks jooksnud autoaku puhul abiks olla. Vähem kui 100 euro eest on võimalik soetada akupank, mis käivitab autot, laeb arvutit ja telefoni ning küljes on ka taskulamp.

Telefon/kaamera

See on nagunii kõigil kaasas, aga taaskord vaja lihtsalt meeles pidada, et ükskõik, mis olukord on – alati tee võimalikult palju pilte, enne kui autot liigutate. Vaata muidugi, et pilte tehes ennast ohtu ei sea. Mida rohkem visuaalseid tõendeid, seda kiiremini läheb hiljem kahjukäsitlus ja võimalikud erimeelsuste lahendamised.

Ei tasu loota ka sellele, et teine osapool ju pildistab. Sellest ei tarvitse alati kasu olla.

Pardakaamera

See ei ole kohustuslik ja soetust peaks tõsiselt kaaluma, kuna liiga odavad ei näita hämaras eriti midagi ja liiga kallistel pole sageli kõiki neid funktsioone tavaliiklejale vaja. Kui aga mõte on liikunud, et äkki peaks soetama, siis tee natuke uurimistööd ja osta ära. Kahju sellest ei sünni, aga hilisemal kahjukäsitlusel võib palju kasu olla ja olukordi selgitada.

Märksõnad: , ,

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.

Populaarsed lood mujal Geeniuses