Auto kere peale tõmmatakse terava esemega kriim: kas kindlustus katab kahju?

Foto: Shutterstock.

Kõik meist üritavad enda autot võimalikult heaperemehelikult hoida, ent kahjuks võib see vahetevahel tänaval seistes ette jääda mõnele sellisele inimesele, kes teise inimese varast lugu ei pea. Võrdlemisi levinud on näiteks võtme või mõne muu terava esemega sõidukile kriimude tõmbamine. 

Kuidas aga sellises olukorras edasi käituda?

Ainult liikluskindlustusest ei piisa

Kui sinu sõidukile on tehtud mõne terava esemega kriim ja tunnistajaid ega kaameraid ka vahetus läheduses ei paista olevat, paneb see autoomaniku päris ebamugavasse olukorda. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus räägib, et liikluskindlustus taolistes situatsioonides ei aita.

“Kahju hüvitab vaid kaskokindlustus. Kui autol aga puudub kasko ja sõlmitud on ainult liikluskindlustus, tuleb kannatajal otsida ise remonditöökoda ning paraku tasuda sõiduki parandamise kulud omast taskust,” selgitab Kruus. 

Kruus lisab veel, et tihtipeale võivad juba isegi väiksemad ülevärvimised minna maksma ligi 500 eurot ning selle tegemata jätmine võib ajapikku muutuda roosteks. Sestap soovitab Kruus kaskokindlustust ka vanemate sõidukite omanikele, et vältida taolistel juhtudel suuremaid väljaminekuid. Samuti soovitab ta alati hoolikat valida koht, kuhu sõiduk pargitakse.

Politsei võib samuti aidata

Kindlasti peaks sealjuures juhtunust teavitama teada ka politseid. Võib juhtuda, et politsei leitab mõnest teisest lähedal asuvast sõidukist näiteks pardakaamera, tänu millele on võimalik kurjategija isik kindlaks teha.

Kruus lisab, et kui teo toime pannud isik saadakse teada, saab tegelikult sisse nõuda ka tema poolt tekitatud kahjud (sealhulgas ka kaskokindlustuse omavastutuse). 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.