Auto mõlkimine parklas: kuidas edasi tegutseda?

Foto: Shutterstock.

Autode mõlkimine ja rihtimine parklates on võrdlemisi levinud nähtus, mis kipub paljudel autojuhtidel aeg-ajalt juhtuma. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus selgitab, mida sellises olukorras edasi teha. 

“Kõigepealt tuleb otsida üles auto omanik või kui teda ei leia, siis peab helistama politseisse ja õnnetuse ise registreerima,” sõnas Kruus. 

Võib-olla on sul kiire ja tuleb mõttesse jätta mõlgitud auto kojamehe vahele kiri enda kontaktandmetega, kuid seda Kruus siiski teha ei soovita. “Kojamehe vahele pandud paber võib ära lennata, vihmaga märjaks saada või keegi võib selle ära võtta,” selgitas Kruus. 

Arusaamatuste vältimiseks tuleb õnnetus ikkagi kohapeal ametlikult registreerida või kui seda teha ei saa, siis helistada politseisse.

“Politsei kohapeale minema ei pea, aga siiski on vaja juhtum registreerida, muidu võib see võrduda sündmuskohalt loata lahkumisega,” rääkis Kruus. Politsei võib sind aidata teise osapoole leidmisega, kui neil on olemas tema kontakttelefon ning teda saab telefoni teel kätte. 

Kui õnnetus registreerida, võib liikluskindlustuse aastamakse antud süüdlasel tõusta ligikaudu 10-20%, mis näiteks 80-eurose aastamakse puhul tõuseb 95 euro peale. 

Kui süüdlane aga lahkub loata sündmuskohalt, läheb see talle oluliselt kallimaks maksma. Esmalt, politsei võib teha trahvi sündmuskohalt lahkumise tõttu. Lisaks võib see halvimal juhul tähendada juhile ka seda, et ta peab kahjud kõik ise kinni maksma.

“Autode remont on küllaltki kallis ja ka väikese kriimustuse remont maksab keskmiselt 300-400 eurot. Igal juhul on vajalik õnnetus kohapeal ära registreerida või helistada politseisse,” selgitas Kruus. 

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.