Auto pole kirjutatud minu nimele. Kas saan osta autole kindlustuse?

Liikluskindlustuse ostmiseks ei pea olema auto omanik.Foto: Shutterstock

Selleks, et autoga liikluses osaleda, peab autol olema kehtiv liikluskindlustus. Veel parem on lisada juurde ka kaskokindlustus. Mida teha siis, kui vajad uut kindlustust, aga auto ei kuulu sinule?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg räägib, et nii liiklus- kui ka kaskokindlustust saab osta igaüks. Hind arvestatakse aga lähtuvalt sellest, kes on märgitud sõiduki omanikuks ja vastutavaks kasutajaks.

Sageli hoiavad just noored juhid autot vanemate nimel, et saada seeläbi soodsam kindlustusmakse. Sellegipoolest soovitab Veilberg võtta auto ja ka kindlustus enda nimele. “Kuigi algaja juhi kindlustus on kallim, väheneb kindlustusmakse kahjudeta sõidu korra iga aasta järel,” selgitab ta. 

Kui inimene hakkab juba noorelt ise kindlustama enda nime alt, hakkab jooksma tema enda ajalugu ja sellega seoses vähenevad ka riskid tulevikus. Seega vastutab noor ise enda ajaloo eest. Alguses on mõistagi risk suurem, aga kindlustusajalugu hakkab juba esimesest päevast jooksma ja kui ta väldib õnnetusi, väheneb ka risk.

Kui aasta eest korraga maksta tundub liiga palju, on alati võimalik kindlustus osta lühemaks ajaks, näiteks kolmeks kuuks. Kõige mõistlikum on kallima kindlustuse puhul osta siiski aastane poliis, aga tasuda osamaksetega, kas või kuu kaupa. Boonuseks on sealjuures, et ostes aastase poliisi osamakstega, ei ole see kallim kui korraga tasudes.

Kui soovid rohkem infot liikluskindlustuse kohta või arvutada oma sõiduki kindlustusmakset, saad seda teha siit. Kaskokindlustuse kohta saad lugeda ja kindlustusmakset arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.