If Kindlustuse blogi

Auto sai löökaugust läbi sõites kahjustada – kuidas edasi?

Kevade saabumisega on teedele ilmunud löökaugud, mis võivad autodele üsna ohtlikuks osutuda. Kuidas käituda siis, kui auto on saanud kahjustada löökaugust läbi sõitmise tõttu?

Enim purunevad rehvid ja veljed

Löökaukude põhjustatud kahju jääb keskmiselt 1000 euro juurde ühe juhtumi puhul. Enim kahjustuvad autode rehvid, veljed ja silladetailid.

See, kuidas löökaugu tekitatud kahjujuhtumi puhul käituda, sõltub asjaolust, kas sõlmitud on kaskokindlustus või peab hakkama kahjusid välja nõudma teevaldajalt.

Kaskokindlustus aitab klientidel tasuda suurema osa kahjust, paraku omavastutuse osa tuleb ise tasuda või nõuda see välja teevaldajalt. Kui kaskokindlustust ei ole, saab kahjude tasumist nõuda teevaldajalt, kelleks on üldjuhul kohalik omavalitsus.

Tee nii!

Kui sõitsid läbi löökaugu ja tundub, et auto sai kannatada, siis esiteks peata auto ning fikseeri sõiduki vigastused.

Seejärel teavita juhtumist politseid numbril 112 ning tegutse politsei antud juhtnööride järgi. Kui politseiga kõneldud, fikseeri sündmuskoht (võimalusel koos tunnistajaga), tehes löökaugust ja selle ümbrusest pildid.

Kui autoga on võimalik edasi sõita, tuleks kohe võtta suund autoremonditöökotta, et hinnata remondi maksumus. Kui autoga sõita ei saa, on näiteks If Kindlustuse kaskokindlustuse klientidel võimalik tellida appi tasuta puksiirauto, helistades numbril 777 1211.

Inimesed, kes peavad puksiirauto eest ise tasuma, saavad selle kulu hiljem tagasi nõuda teevaldajalt.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.