If Kindlustuse blogi

Auto salong on suurest niiskusest hallitama läinud – kas kindlustus aitab?

Hallitusega seotud kahjusid kindlustus kasko alt ei hüvita, sest tegemist pole õnnetusjuhtumiga ja seda on võimalik ennetada.Foto: Shutterstock

Nii mõnelgi on kindlasti juhtunud kole lugu, et talveks seisma jäänud autot kevadel “elule äratades” selgub, et auto salong haiseb ebameeldivalt ja sisse on kolinud hallitus. Kohe tekibki küsimus, kuidas sellest jamast lahti saada ning kas kindlustus aitab puhastuse või vajadusel ka remondikulusid katta?

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus ütleb, et hallituse tekitatud kahjusid kindlustus ei hüvita. “Usun, et hallitusega seotud probleeme on inimestel vähe, kuna kasutuses olev sõiduk ju niisama lihtsalt hallitama ei lähe. Hallitus tekib siis, kui sõiduk seisab pikemat aega külmas ja rõskes keskkonnas. Õues või niiskes garaažis pool aastat või rohkemgi seisnud auto salong võib väga tõenäoliselt hallitama minna,” selgitab ta.

Kruusile e meenugi, et sellise murega oleks kliendid kunagi If Kindlustuse poole pöördunud.

Hallitus ja rooste on autoomaniku hooletus, hiired-rotid õnnetus

Põhjus aga, miks hallitusega seotud kahjusid kindlustus kasko alt ei hüvita, seisneb selles, et tegemist ei ole õnnetusjuhtumiga ja seda on võimalik ennetada. “Hallitus ei teki õnnetuse tagajärjel, samuti ei ilmu see autosse üleöö, pole ootamatu ega ettenägematu. Heaperemeheliku suhtumisega on võimalik hallituse teket vältida,” nendib Kruus. 

Sarnaselt hallituse tekitatud kahjudele, ei hüvita kindlustus ka rooste- ega oksüdeerumise kahjustusi (neid, mis tekivad nt erinevates elektriühendustes või pistikutes). Mõlemad kahjustused tekivad aja jooksul pea kõikidele sõidukitele ja see tähendab, et tegemist on loomuliku protsessiga – sõiduk vananeb ja kulub.

Seevastu näriliste poolt tekitatud kahju on õnnetusjuhtum. Kui rooste- ja hallituse tekkimist võib ette aimata, siis närilised saabuvad ootamatult ja ettenägematult. “Isegi väga hea ja hoolas peremees ei saa ette näha ning midagi teha, kui hiirepere tema auto kapoti alla pesa teha otsustab ja midagi läbi närib,” selgitab Kruus, miks kindlustus sellise kahju katab.

Selleks aga, et hallituse teket vältida oleks mõistlik regulaarselt salongi hooldada. Kui aga hallitus on juba auto salongi rikkunud, saab abi Wheels Guide põhjalikust õpetusest, kuidas sellest vabaneda.

Oma autot tasub kaitsta kaskokindlustusega, kuna nii mõnigi kord võib juhtuda ootamatu õnnetus. If Kindlustuse kaskokindlustuse pakettidega saab tutvuda ja kaskokindlustuse hinda oma autole arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.