If Kindlustuse blogi

Auto vajab pärast liikluõnnetust remonti, mille eest maksab kindlustus. Kes valib sobiva remonditöökoja?

Omanikul on alati valikuvõimalus, kuhu ta soovib oma auto parandusse viia.Foto: Shutterstock

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul kehtib reegel, et töö tellija on alati klient, tööd teostab remonditöökoda ning kindlustusseltsi ülesandeks jääb tööd finantseerida. “Nii on omanikul alati olemas valikuvõimalus, millises töökojas lasta autot remontida,” selgitab Kruus.

Kindlustusseltsidel on lepingulised koostööpartnerid, kuhu remonditöödeks pöörduda. “Kui aga klient soovib täiesti ise valida, siis tuleb arvestada, et kliendi valitud töökojas võib remont maksta rohkem kui teistes töökodades. Kuna kindlustus hüvitab mõistliku remondikulu, siis võib tekkida olukord, kus kindlustus ei ole valmis kahju hüvitama kliendi valitud töökoja remondikalkulatsiooni järgi.” selgitab Kruus. Sellisel juhul on kliendil võimalus valida, kas ta laseb tööd teaostada enda valitud töökojas ja tasub remonttööde eest osaliselt ise või laseb remondi teostada kinldustuse koostööpartneri juures, kus midagi endal tasuda ei tule (va omavastutus kui see on ettenähtud).

Kindlustusseltsidel on kontrollitud koostööpartnerid

Taavi Kruus selgitab, et kindlustusseltsidel on pikajalise koostöö käigus kujunenud välja usaldusväärsed koostööpartnerid, kes teevad töid nõuetekohaselt ja kvaliteetselt. Kvaliteetne ja nõuetekohane töö on kindlustusseltside jaoks oluline ja seetõttu ka tehtud töid pisteliselt kontrollitakse.

Kui sobiv töökoda on leitud, siis tulebki autoomanikult anda ohjad töökoja esindajale. Kui valida mõni kindlustusseltsi partner, siis neil on olemas juba pikaaegne kogemus ning teavad täpselt, mis on vaja kindlustusele esitada.

Kas sinu kindlustuspakett pakub asendusautot?

Küll on soovitav üle vaadata oma kaskokindlustuse pakett. Auto on sageli hädavajalik liikumisvahend, mistõttu on hea, kui remonditööde ajaks oleks autoomanikul võimalus saada asendusauto. 

Samamoodi, kui on suur soov remontida autot just nimelt margiesinduses, siis seda on võimalik teha, kui valitakse Ifi Superkasko Lux+ pakett. Kuidas saad enda autot kaskokindlustusega kaitsta ja mis maksab see sinu sõidukile, seda saad uurida siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.