If Kindlustuse blogi

Autole kukkunud puu võib tekitada probleeme nii auto kui ka puu omanikule

Foto: Scanpix/Virumaa Teataja/Marianne Loorents.

Tuule või vananemise tõttu murduvad puud on võrdlemisi sage probleem ning sellega seotud kulud ja kindlustusjuhtumid võivad osutuda ootamatult keeruliseks.

Kuigi murdunud puu või oks võib osutuda ka eluohtlikuks inimestele, lähtume hetkel autodele tekkinud kahjudest.

Kindlasti katab sellise kahju kaskokindlustus ning omanikule jääb vaid omavastutuse osa. See puudutab nii otseselt autole kukkunud puud, kui ka väiksemaid kahjusid või teele langenud puule otsa sõitmist.

Kui kaskot ei ole, siis võib esitada nõude ka kinnistu, kus puu asus, omanikule, aga see on juba pikem ja keerulisem protsess, mistõttu on rohelisemas piirkonnas elades mõistlik seda ennetada kaskokindlustusega.

Kahjunõue võidakse esitada kinnistu omanikule

Mõtlema peaks aga just nimelt kinnistu omanikud, kuna hoolimata sellest, et puu võis kukkuda tormi mõjul ning omanik ei saanud seda kuidagi vältida, võib kindlustusfirma hiljem kahju sisse nõuda just puu “omanikult”.

Selle vältimiseks on esmalt mõistlik aeg-ajalt kogenud arboristidel lasta hinnata puu seisukorda ning vajadusel seda hooldada.

Teine asi, mis aitab, on vastutuskindlustus. See kaitsebki kolmandatele osapooltele tekitatud kahju korral. Seega ei pea kartma, et kindlustusfirma nõuab sisse mõne kalli luksusauto remondikulud, vaid olete sellise olukorra vastu kindlustatud.

Samas pakub selline kindlustus ka laiemat kaitset, kui ainult murdunud puud, ning tagab suurema südamerahu ka muudes olukordades.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.