Ei näinud lume sees betoonpiiret ja sõitsid auto mõlki. Kes maksab kinni?

Paksu lume sees on betoonpiirdeid raske näha.Foto: Shutterstock

Talvised teeolud on autojuhtide jaoks eriti keerulised ja ohtlikud. Tihe lumesadu ja libedad teed võivad tekitada olukordi, mida ette näha ei oska. Mida teha aga olukorras, kui sõitsid otsa betoonpiirdele, mida lumevalli sees tähele ei pannud? Kes maksab kinni kulud?

Talv pakub väljakutseid

Tänavune talv on pakkunud autojuhtidele suuri väljakutseid. Kindlasti tuleb praeguste ilmadega hoolega vaadata, kuhu tagurdad ja sõidad. Isegi kui sinu auto on kaskokindlustusega kaitstud, võtab kahjude lahendamine kallist aega ja ressurssi.

“Ilma kaskokindlustuseta tuleb selliste õnnetuste tagajärjel tekkinud kahju auto omanikul endal kanda,” sõnas If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus.

Koguriskikindlustusega hüvitatakse sulle kulud sõiduki kahjustumise või hävimise ettenägematu sündmuse tagajärjel – liiklusõnnetus, loodusõnnetus või sõiduki osade kahjustumine.

Kui sinu autoga midagi juhtub, saad Ifi kaskokindlustuse korral kasutada ka 24/7 Ifi tasuta autoabi ning If Kindlustus aitab sul auto liikuma saada – selleks tuleb helistada numbrile 777 1211.

If Kaskokindlustusega saad ise valida omavastutuse suuruse – kas 100 €, 200 € või 300 €.

Ifis võid valida kaskopaketi selle järgi, kui laia kaitset sa autole vajad. Kasko kalkulaatoris saad arvutada oma sõiduki kaskokindlustuse hinna ja vaadata erinevaid kasko pakette ning omavastutuse suurust, et leida endale kõige sobivam lahendus.  

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.