If Kindlustuse blogi

Ennetav samm: miks on mõistlik panna talverehvid alla juba enne esimese lume tulekut?

Foto: Shutterstock.

Käes on novembrikuu keskpaik, mis tähendab, et nüüd on viimane aeg enda sõidukile alla panna talverehvid. Kuigi paljud panevad talverehvid alla sõidukile juba enne esimese lume ja jää tulekut, leidub kahjuks ka igal aastal neid, kes suverehvidega libedatesse teeoludesse liikuma lähevad. 

Seaduse järgi on talverehvide (naast- või lamellrehvi) kasutamine kohustuslik 1. detsembrist kuni 1. märtsini. Sellest hoolimata on mõistlik talverehvid alla panna juba madalamate plusskraadide juures ja mitte jätta seda viimasele minutile. 

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus toob välja, et talverehvid täidavad tegelikult oma eesmärki suurepäraselt ka madalamate plusskraadide juures. “Kindlasti ei tasuks jääda ootama rehvivahetuse puhul “perfektset ajastust” ning loota ainuüksi ilmateate prognoosidele,” rääkis Kruus.

Ta lisab, et kui rehvivahetusega jääb mingil põhjusel mõnevõrra hilja peale, siis tuleks eelkõige läbi mõelda see, kuidas liiklusesse suverehvidega minna. “Näiteks võib esimene lumi sama kiiresti ära sulada kui see alla sadas, mistõttu ei peaks kohe esmalt rehvipunkti tormama, vaid pigem ootama natuke ning broneerida endale rahulikult aeg.” 

Ohutus ennekõike

Tihtilugu ei taheta varakult talverehve alla panna põhjusel, kuna asfaldil sõitmine kulutab neid kiiremini. Kruusi sõnul ei peaks sellele siiski liigselt tähelepanu pöörama. 

“Ka näiteks kevadel ei aja inimesed täpselt järge, millal viimane lumi või jää ära sulab. Samamoodi ei pea ootama sügisel just selle esimese libeda tulekut, et siis vaikselt rehvitöökotta sõita,” selgitas Kruus. 

Naastudega talverehvide kasutamine on lubatud 15. oktoobrist kuni 31. märtsini. Lamellrehve võib see-eest kasutada aga aastaringselt, kuid suvisel perioodil on siiski soovitatav kasutada suverehve, mis ei kulu nii kiiresti kui lamellrehvid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.