If Kindlustuse blogi

Ettevaatust: tee võib olla libe ka ilma jääta!

Sügisel muutuvad teed libedaks juba enne lume tulekut.Foto: Shutterstock

Märjad puulehed, sagedased vihmasajud ning muutuvad temperatuurid teevad sügisest aasta ühe libedama ja ohtlikuma aja. Räägime, kuidas sügisaeg liikluses ohutult mööda saata ning mismoodi end libeda eest kaitsta. 

Libedad teeolud

Niiskus on üks põhjustest, mis sügisesed teed libedaks teeb ning seetõttu ka nii autojuhte kui jalakäijaid ohustab. Kuna vihma sajab aina rohkem, võib vastutulevate sõidukite peegeldus segada ka juhtide nähtavust.

Üks ohtlikumaid ilmastikunähtusi sügisel on must jää, mis tekib esimeste öökülmadega, kui vesi teele langeb. Must jää kujutab endast ohtu nii jalakäijatele kui autojuhtidele ning on ohtlik just seetõttu, et me teda enamasti ei märka. 

Ohtu võivad tekitada ka sõiduteele langenud lehed – eriti ohtlikud on need märjana ning võivad olla sõiduki jaoks sama libedad kui jää. Seetõttu tuleks valida sõidukiirus lähtuvalt teeoludest ning ilmastikust ja sõita vajadusel ka aeglasemalt.

Et libedad teeolud üle elada, tuleks paigaldada autole võimalikult varakult talverehvid. Naastudega talverehvide kasutamine on lubatud juba 15. oktoobrist ning nendega saab sõita 31. märtsini. Kuigi juhtidel ei ole otsest kohustust talverehve paigaldada, võiks seda ikkagi aegsasti teha.

Kõige olulisem on tagada nii enda kui kaasliiklejate turvalisus!

Libedal ajal aitab turvatunnet suurendada If Kindlustuse kaskokindlustus, mille kaitsetega saad tutvuda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.