If Kindlustuse blogi

Hea teada: kas ma pean ka kindlustust teavitama, kui lasen enda sõidukile teostada chip-tuning’u?

Meeles tuleb pidada, et kindlustuskaitse alla ei kuulu erinevad sõiduki mootori tehnilise rikke juhtumid, mis võivad antud toiminguga kaasneda.Foto: Shutterstock

Sõiduki kilovattide arvu tõstmiseks on hulga erinevaid võimalusi, ent üheks levinumaks meetodiks on kahtlemata chip-tuning. Kes asjaga kursis ei ole, siis tegu on sisuliselt toiminguga, kus auto mootori juhtaju tarkvara arvuti abiga natuke ümber muudetakse. Tulemuseks on mõistagi võimsuse kasv. 

Kas aga pärast chip-tuning’ust peaks ka oma kindlustusseltsile rääkima?

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul on ülimalt oluline, et sellistest toimingust teavitatakse ka kindlustust. “Kui kindlustusseltsile pole sõidukile tehtud modifikatsioonist teada antud, siis võib juhtuda, et õnnetuse korral kindlustus kahjusid ei hüvita,” selgitab Piiroja. 

Ta lisab veel, et kindlasti tuleks tuuningu lasta teostada mõnes usaldusväärses ja pädevas töökojas. “Oskamatu või mittenõuetekohase remont- või hooldustööde korral on kaskokindlustuse osas kindlustusandjal õigus kahju hüvitamisest keelduda, kui on selge põhjuslik seos kahju ja ebakvaliteetse töö vahel,” räägib If Kindlustuse riskijuht.

Tähtis on veel meeles pidada, et kindlustuskaitse alla ei kuulu ka erinevad sõiduki mootori tehnilise rikke juhtumid, mis võivad antud toiminguga kaasneda.

Ka kindlustusmakse võib võimsuse suurenemisega mõnevõrra kõrgemaks minna, kuid aasta vaates pole kindlasti tegu märkimisväärse tõusuga. Seega on mõistlikum chip’ist teada anda – kui autoga peaks midagi juhtuma ning kindlustus on modifikatsioonist teadlik, ei tohiks kahju hüvitamine olla mure.

Kui soovid enda sõidukitele kaskokindlustust, saad oma sõiduki jaoks hinda arvutada siit. Lisainfot saad alati küsida Ifi kindlustustelefonilt 777 1211.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.