Hoiad liikluskindlustust vanemate nimel. Kui hea mõte see tegelikult on?

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg soovitab noortel juhtidel võimalusel alustada siiski ise oma nimele kindlustuspäevade kogumisega.Foto: Shutterstock

Auto ostmine ja sellega kaasnevad kulud ei ole mitte odav lõbu. Seetõttu võib äsja load saanud noorele isikliku sõiduki ost üle jõu käia. Pigem kingivad vanemad noorele oma vana auto või vähemalt annavad selle värskele lubade omanikule kasutada. 

See tähendab aga ka seda, et vanemate auto on kindlustatud lapsevanemate nimele. Ehk kui nooruk põhjustab liiklusõnnetuse, siis kajastub see hoopis lapsevanema kindlustusmakse suuruses.

If Kindlustuse liikluskindlustuse tootejuht Reet Veilberg soovitab noortel juhtidel võimalusel alustada siiski ise oma nimele kindlustuspäevade kogumisega. “Siis ei mõjuta sinu põhjustatud õnnetused su vanemaid.”

Mõistlik lahendusena tasuks siiski sõiduk registreerida lapse nimele või määrata ta vähemalt vastutavaks kasutajaks, et kahju korral värske autojuht ise vastutaks. “Ja kui õnnetusi ei põhjusta, siis väheneb järjepidevalt ka liikluskindlustuseks poliisi hind,” selgitab Veilberg.

Lisaks võib selline vastutus panna ka noorukile natuke suurema vastutustunde, mistõttu on ta ka liikluses teadlikum ja ettevaatlikum.

Kui kindlustus teha lapse nimele, siis sõltub kindlustuse hind erinevatest aspektidest: rolli mängivad sõiduki võimsus, omaniku vanus ja registreeritud elukoht. Samamoodi ka kindlustuse staaž ehk kogutud kindlustuspäevad ning aset leidnud kahjud.

Nagu teame, siis liikluskindlustus on kõikidele sõidukitele kohustuslik. Suurema turvatunde ja südamerahu tagamiseks tasub kaaluda enda sõidukile ka kaskokindlustuse sõlmimist. If Kindlustuse kaskokindlustuse kaitsetega saad tutvuda ja hinda arvutada siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.