If Kindlustuse blogi

Hoone pealt kukkus jäätükk ning lõhkus sinu sõiduki panoraamkatuse – kas kindlustus aitab?

Foto: Scanpix/PM/Margus Ansu.

Ilmade soojenemisega hakkab lumi ja jää sulama, mis teeb majade alused paigad ohtlikuks nii inimestele kui ka sõidukitele. Näiteks sulavad jäätükid või purikad, mis võivad iga hetk alla sadada ning saatuslikuks saada mõnele autole. 

Kuidas suhtub aga kindlustusselts, kui jäätükk lendab vastu sõidukit ning selle tagajärjel vigastab näiteks panoraamkatust?

Liikluskindlustus appi ei tule

Sellistes olukordades aitab kahjusid hüvitada alati kaskokindlustus. Kui sinu auto panoraamkatus või mõni muu autoosa on kahju saanud, hüvitab selle igal juhul kasko. Auto omaniku tasuda jääb omavastutus.

If Kindlustuse statistikast selgub, et keskeltläbi kukub autode peale 300 erinevat eset aastas, peamiselt talvel. Remondisumma selliste juhtumite puhul on laias laastus 1000 eurot. 

Sõidukitel, millel on ainult liikluskindlustus peavad kahjuhüvitust otsima mujalt. Kui õnnetus juhtus näiteks kortermaja ees, on kahjusid võimalik nõuda ka maja omanikult. 

If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuhi Taavi Kruusi sõnul tuleb aeg-ajalt ikka ette olukordi, kui kahju hüvitamist tuleb sisse nõuda korteri eest vastutavalt isikult, kuna seaduse järgi peab tema tagama, et hoone juures liikumine oleks ohutu ning turvaline. 

Igal juhul on mõistlik võtta ühendust If Kindlustuse 24/7 töötava infotelefoniga 777 1211, kust saab head nõu.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.