If Kindlustuse blogi

Huvitav küsimus: kas ka murutraktorile saab sõlmida kaskokindlustuse?

Murutraktor ei ole tänapäeval enam luksusese või ainult haljastusfirma töövahend, vaid enamike vähegi suuremate majapidamiste tavavarustus. Aeg, mis õnnestub lõpuks kokku hoida, on rohkem väärt.

Sama käib ka teiste töömasinate kohta, kaasa arvatud ATVd ja minitraktorid, mida koduseks kasutamiseks on soetatud. Eesmärk pole nendega teenust pakkuda, vaid oma igapäevaseid maatöid lihtsamaks muuta.

Kõigega, millega liigutakse, on aga võimalik õnnetusse sattuda. Mitte küll maanteel kokkupõrkesse, aga ümber minna, kuhugi pihta või vahele sõita saab nendega küll ja remondikulu võib olla päris suur.

Tekib õigustatud küsimus, kas neile saab osta ka kaskokindlustust? Lihtne vastus on, et ei, aga riske saab maandada teistmoodi.

Kodu- ja vastutuskindlustus on päästerõngaks

Nimelt lähevad sellised liikurid ja muud töövahendid reeglina kodukindlustuse alla, mis katab erinevate õnnetuste kahjud.

Näiteks põlengukahju, kui hoones, kus masin asub, tekib tulekahju. Samuti murdunud puu või mõni tööõnnetus. Kui lepingutingimusi pole raskelt rikutud (masina juhtimine näiteks joobeseisundis), siis aitab kodukindlustus kulusid katta. Kindlustuskaitse alla lähevad ka loodusõnnetuste ning varaste poolt tekitatud kahjud.

Teatud mahus kaitseb ka väljaspool kodu toimunud kahjude vastu

Tingimus, mis on ilmselt kõige olulisem ATVde puhul, on õnnetuse toimumise koht. Kui see toimub kodu piires, siis on kindlustuskaitse täismahus. Kui aga õnnetus toimub kuskil eemal, siis kehtib kindlustuskaitse miinimumväärtuses ehk lepingus määratud summas (If kindlustusel tavaliselt 1000 eurot). Näiteks, kui ATV läheb metsas ümber või kukub jõkke, siis täismahus seda kahju ei kaeta.

Igal juhul on kalliste seadmete puhul mõistlik oma riske ja hirme maandada, kasutades kodukindlustust.

Aga teistele tehtud kahju?

Kuna enamik selliseid kodus kasutatavaid liikureid ei ole mõeldud maanteesõiduks, siis ei saa neile ka liikluskindlustust teha, mis aitab kellelegi teisele tehtud kahjude osas.

Sellisel juhul on olemas vastutuskindlustuse toode, mis katab just sellised kahjud. Näiteks tagurdate oma murutraktoriga naabrimehe kallile autole otsa või langetate puu kellegi katusele.

Kodukindlustuse ja erinevate kaitsete hinda saab arvutada siit.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.