If Kindlustuse blogi

Huvitav statistika: Kui palju kukub aastas autodele esemeid?

Foto: Scanpix/PM/Margus Ansu.

Kindlustusseltsid peavad kokku puutuma väga erinevat sorti juhtumitega. Erinevad avariid ja mõlkimised on kõigile meist tavapärased ja tõenäoliselt on enamik inimesi mõnda säärast juhtumit vähemalt pealt läinud.

Üks omamoodi haruldane, kuid kindlustusseltside jaoks isegi tavapärane õnnetusjuhtum on seotud esemete kukkumisega. Täpsemalt just esemete autodele kukkumisega.

Statistika järgi kukub aastas autodele esemeid veidi vähem kui üks kord päevas. Viimaste aastate lõikes on autodele esemete kukkumise statistika Ifis registreeritud juhtumite põhjal järgmine:

• 2016: 281 (1068 €)
• 2017: 298 (1205 €)
• 2018: 310 (991 €)
• 2019 (seni): 227 (865 €)

Nagu näha, on keskmiselt jäänud hüvitamisele läinud kahju summa tuhande euro kanti. Viimase 12 kuu lõikes on enim juhtumeid esinenud Harjumaal (125), Tartumaal (20) ja välismaal (20).

Kõige kallim on ühe kindlustusjuhtumi hüvitamisele läinud keskmine kahju olnud Hiiumaal, kus on viimase 12 kuu jooksul registreeritud vaid üks säärane kindlustusjuhtum, mille maksumus oli 3093 eurot. Juhtumi kahju suuruse järgi järgnevad Hiiumaale vastavalt Lääne- ja Ida-Virumaa, kus keskmine hüvituse summa on olnud 1961 ja 1433 eurot.

Sageli on sääraste juhtumite põhjuseks pargitud autole kukkunud katusekivi, jäätükk või mõni muu raskem ese, mis klaasi, katust või kapotti kahjustab.

Seetõttu on korteriühistutel mõistlik sõlmida vastutuskindlustus, mis kaitseb ühistut näiteks suure tuulega katuselt alla kukkunud esemete või isegi tugeva tuulega maha murtud puu tekitatud kahjude eest.

Sama kehtib ka eramajade kohta, kuna nagu statistikast selgub, siis kahjude summad on sääraste juhtumite puhul üpris suured.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.