If Kindlustuse blogi

Huvitav teada: kas järelturult paigaldatud gaasiseadmest peab teadma andma ka kindlustusseltsile? 

Gaasiseadme olemasolul on kindaslti mõistlik kindlustusseltsi teavitada.Foto: Shutterstock

Kasutatud või vanemale autole järelturult gaasiseadme soetamine on täiesti harilik ja igapäevane nähtus. Üldjuhul kasutatakse LPG gaasiseadet, mille saab lisada sisuliselt igale sõidukile. CNG ehk surugaasi kasutavad lahendused on märksa keerulisemad ja need paigaldatakse reeglina sõidukile juba tehases.

Kas äsja paigaldatud seadmest peab teavitama ka kindlustusseltsi? 

Kasko aitab, kui gaasiseadmega midagi juhtub

Gaasiseade lisatakse üldiselt ühel kindlal eesmärgil – hoida kokku raha kütuse pealt. Sestap on need rohkem levinud võimsamate mootoritega autode seas, millega peab tanklaid mõnevõrra tihedamini külastama.

If Kindlustuse riskijuhi Kristo Piiroja sõnul tuleb kindlasti kasuks, kui annad gaasiseadme paigaldamisest teada ka kindlustusseltsile. Eriti vajalik on see kaskokindlustuse korral.

Piiroja toob välja, et näiteks Ifi kaskopakketides on lisaks sõiduki originaalosadele automaatselt kindlustatud ka mitte-tootja poolt paigaldatud seadmed ja lisavarustus (sealhulgas gaasiseade) kuni 1000 euro ulatuses. 

Seega on mõistlikum kaskokindlustuse olemasolul teavitada gaasiseadmest ka kindlustusseltsi, helistades numbril 777 1211. Kui gaasiseadmega peaks midagi juhtuma (va. tehniline rike) ning kindlustus on seadme olemasolust teadlik, hüvitatakse see kuni 1000 euro ulatuses. Seega kui näiteks avarii korral saab gaasiseade kannatada, hüvitatakse samadel alustel ka selle kahju.

If Kindlustuse riskijuht lisab veel, et kindlustusmakse võib küll pisut suurendada, ent aasta vaates pole kindlasti tegu märkimisväärse tõusuga. 

Registreeri kindlasti ka Transpordiametis

Oluline on veel gaasiseade registreerida ka Transpordiametis, kus vaadatakse üle seadme paigaldamise korrektsus ning ohutus. Garantiiga ja liisingus oleva auto puhul on loomulikult oluline suhelda kõige esimesena ametliku esindusega, et vältida garantii katkemist.

Kui plaan on selline seade oma autole lisada ning tekib veel lisaküsimusi või kahtlusi kindlustuse osas, siis kindlasti on mõistlik seda küsida kindlustusandjalt, et võimalikke probleeme vältida. Võimalik on helistada If Kindlustuse kindlustustelefonil 777 1211 või arvutada otse veebilehelt kaskokindlustuse ja liikluskindlustuse hinda.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.