If Kindlustuse blogi

If kaskokindlustuse klientidele kehtib tasuta autoabi, aga millistel juhtudel seda kasutada tasuks?

Kui vanasti oli variant helistada mõnele tehnilise taibuga sõbrale, kes siis rikke kohapeal traadi, haamri ja näpitsatega likvideeris või lihtsalt auto köie otsa võttis, siis enam nii ei saa.

Esiteks on autod niivõrd keerulised, et vea tuvastamine ja likvideerimine koduste vahenditega ei ole ilmselt võimalik. Samuti on oluliselt kasvanud automaatkastiga autode hulk, millest paljusid ei tohigi üldse köie otsas vedada.

Selleks puhuks ongi olemas autoabi teenus, mis Ifi kaskokindlustuse klientide jaoks on tasuta. Siiski on oluline teada, millistel juhtudel seda kasutada saab.

Mida autoabi kutsumiseks teha?

Kõige olulisem on meeles pidada, et autoabi tellimiseks või mure lahendamiseks tuleb helistada Ifi Kindlustustelefonil +372 777 1211, sest ainult siis saab kindlustusselts sulle hüvitada autoabiteenuse kasutamise.

Telefonilt saab juhendeid edasiseks käitumiseks ning saab olla kindel, et kõik on tehtud õigesti. Samuti antakse nõu liiklusõnnetuse korral dokumentide vormistamiseks.

Millisel juhul autoabi appi tuleb?

Esmajoones muidugi avarii tõttu liikumisvõimetuks muutunud sõiduki korral. Siia alla kuulub ka autoga libeda tee või metsloomaga kokkupõrke vältimise tõttu väljasõitmine. Auto aidatakse teele tagasi tõmmata või vajadusel remondikohani pukseerida.

Samuti aitab autoabi sõiduki välja tõmmata lumest, liivast või mudast, kui ollakse lootusetult kinni jäänud.

Autoabi tuleb ka siis, kui sõidukil tekib ootamatult tehniline rike. Siia alla kuulub näiteks aku tühjenemine, rehvi purunemine, kogemata vale kütuse tankimine või selle lõppemine, võtme kaotamine jmt.

Lisaks sõidukile võetakse kaasa ka reisijad

Kui sõidukit kohapeal korda ei saa, siis pukseeritakse rikkega sõiduk sinu poolt soovitud sihtkohta Eesti piires ning transporditakse autojuht koos kuni 10 kaassõitjaga ühte soovitud sihtkohta Mandri-Eesti piires.

Autoabi saab kasutada vaid sõidu- ja pakiautode puhul ning veokile see ei kehti.

Kas autoabi kehtib ka välismaal?

Eestist väljas (v.a Venemaal, Valgevenes ja Ukrainas) pakutakse nõustamist ja abi leidmist telefoni teel. Kui sõidukil on ootamatu rike, siis saadetakse abi ning aidatakse viga kõrvaldada.

Kui rikke kõrvaldamine nõuab töökotta minekut, siis leitakse asukohariigis Ifi poolt heakskiidetud töökoda ning viiakse auto sinna.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.