If kindlustus: millised õnnetused juhtuvad enim mootor- ja jalgratturitega?

Foto: Shutterstock.

Suvine aeg toob tänavatele aina enam kaherattalisi, mis tähendab ka nendega juhtuvate õnnetuste arvu paratamatut tõusu. Kui rääkida jalg- ja mootorratastest, siis milline on statistika?

Millised on kahjud kasko poole pealt?

Jalgratturite ning autode vahelisi kokkupõrkeid registreeritakse If Kindlustuses aastas keskeltläbi 4-5 tükki. Väga levinud õnnetuse põhjuseks on ristmikult paremale pöörav auto, mille esitiiba paremalt tulnud jalgrattur suure hooga tabab. Kahjustused on jäänud seni maksimaalselt 2500 euro kanti.

Mootorrattad põhjustavad aga viimase 3 aasta statistika põhjal keskmiselt 5-8 õnnetust aastas ning nende tekitatud kahju hüvitus jääb tavaliselt 5300 euro piiresse.

Kõige kahjunõudvamad avariid on summad tõstnud kuni 13 000 euroni ning neil juhtudel tavaliselt sõidukeid taastada mõtet ei ole.

Millised on kahjud liikluskindlustuse poole pealt?

Liikluskindlustuse statistika põhjal põhjustavad mootorrattad ja rollerid Ifis  aastas umbes 25 liiklusõnnetust, mille keskmine maksumus on 1370 €.

Aastas juhtub keskmiselt 20 avariid, kus kaherattalised on kannatanu rollis ning siis ulatuvad kahjud keskmiselt 2700 euroni. Kõige suuremad kahjud on tõusnud ligi 20 000-euroste summadeni.

Jalgratturite õnnetusi on aastas samuti vähe, maksimaalselt 5-6 juhtumit. Varakahjud on ulatunud sealjuures 4500 euroni, ent ravikulud isegi kuni 15 000 euroni.

Jalgratturitega seotud õnnetused toimuvad reeglina linnades, ent vahel ka maanteel. Põhjuseks on tavaliselt sõit tee ääres ning kehvadest oludest või tähelepanematusest ja valest kiirusest tingitud kokkupõrked.

Samuti on ratturite õnnetused peamiselt seotud juhi enda ravikulude hüvitamisega, on ju rattur kokkupõrke korral palju kaitsetumas olukorras kui autos turvavööga kinnitatud sõitja.

Märksõnad: , , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal reedel

Telli Autogeeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal reedel uudiskirja, kuhu on valitud Autogeeniuse nädala parimad lood, mida saad nädalavahetusel rahulikult lugeda.