If Kindlustuse blogi

Jääl sõitmist harjuta ametlikel jääradadel!

Jääraja sõit on väikse grupi autoentusiastide jaoks lõbustus, aga tegelikult väga paljude jaoks oluline viis õppida, kuidas auto libedal teel käitub. If Kindlustus soovitab õppesõitudeks valida ametlikud jäärajad.

Tõsi on ka see, et kahjuks on ametlikke ja turvalisi jääradasid Eestis väga vähe, sooja talve puhul mitte ühtegi. Seetõttu juhtub paraku iga talv olukordi, kus minnakse lõbutsema või oskuski proovima veekogudele, kus jääkate pole piisav ning sõiduk vajub läbi jää. Inimohvritega õnnetusi juhtub õnneks harva, aga vee all käinud autoga on hiljem seotud väga suured kulud.

Kindlasti tekib küsimus, et kas kindlustus sellisel juhul kulusid korvab? Kõige lihtsam vastus on, et ei korva. Isegi kui jääkate on tugev ning õnnetus juhtus asjaolude rumalal kokkulangemisel, siis mitteametlikul jääteel sõitmine on selline olukord, mis ei kuulu kindlustuskatte alla.

Ei aita ka kaskokindlustus

Seda nii kohustusliku liikluskindlustuse kui ka kasko puhul. Sarnaselt ringrajal sõitmisele, ei kata kasko olukordi, kus autot ei kasutatud sihtotstarbeliselt. Ilmselt on tuleks samamoodi probleeme off-roadi sõitmise ajal kummuli keeratud maasturiga ning rahvaralli käigus lõhutud sportautoga.

Kindlustuskaitse on mõeldud igapäevaste tavaolukordade puhuks ning kõik ekstreemsed tegevused tuleks eelnevalt kindlasti oma kindlustusandjalt üle küsida, et ei tekiks hiljem probleeme.

Petta ei ole mõtet

Teatud tingimustel on võimalik ka eritegevused kindlustuskaitse alla saada, aga see nõuab eelnevat kokkulepet ning kindlasti on ka makse suurem. Hiljem tagantjärgi hakata tegelikku õnnetuspaika või -olukorda muutma ning luiskama on veel kõige halvem idee, sest see kvalifitseerub kindlustuspettusena ning kuulub kriminaalkorras karistamisele.

Jäärajal sõidu harjutamine on igapäevase ohutuse mõttes hea ja vajalik, aga kindlasti tuleks seda teha turvalistes oludes ning veenduda, et riskid on maandatud.

If on Põhjamaade juhtiv kahjukindlustusselts, kellel on Põhjamaades ja Baltikumis kokku üle 3,6 miljoni kliendi.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil Autotundi teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan saadet Kuulan Autotundi

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.