If Kindlustuse blogi

Jäid autoga lumme kinni ja ei saa enam välja: kas kindlustus saab sind aidata?

Foto: Shutterstock.

Paksu lume saabumine annab mõistagi paljudele autojuhtidele võimaluse nautida sõidukiga erinevaid talverõõme, ent paraku kaasnevad sellega ka sõidukiomanike jaoks teatud mured. Üks nendest on näiteks lumme kinni jäämine. 

Kas kindlustusselts aitab sind säherdusest täbarast olukorrast välja?

If Kindlustuse riskijuht Kristo Piiroja toob välja, et lumme kinni jäämine on talveperioodil võrdlemisi levinud probleem ja sellistel juhtudel saab inimest kiiresti abistada kaskokindlustusega kaasas käiv autoabi teenus.

See tähendab, et kui autoomanikul on sõlmitud kaskokindlustus, saab ta lihtsa vaevaga endale appi kutsuda autoabi, kes siis kinni jäänud sõiduki tasuta välja tõmbab.

Autoabi teenust saab kaskokindlustuse teinud Ifi klient kasutada ka paljudes teistes situatsioonides. Loe lähemalt siit, millal Ifi autoabi sulle appi tõttab. 

Hoia vajalikke tarvikuid autos

Kuigi kaskoga on autoabi teenus alati ühe telefonikõne kaugusel olemas, oleks soovitatav igaks juhuks soetada endale sõidukisse kaks olulist tarvikut – labidas ja köis.

Aja kokkuhoiu mõttes võib inimene ka enne autoabi kutsumist ise proovida sõiduki välja kaevata. Vahel võib piisata natuke auto ümber labidaga kaevamisest, et masin uuesti liikuma saada. 

Pagasiruumis võiks veel olemas olla köis. Tihtipeale võib abi saada mõnelt möödasõitvalt autot, kes saab sind lumest välja tõmmata. Samuti tasub mõelda, et kas on läheduses mõni hea tuttav või sõber, kes ka vajadusel appi tulla saaks.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.