If Kindlustuse blogi

Kaotasin metsas seenel käies autovõtmed lootusetult ära. Mida teha?

Kui oled autovõtmed lootusetult ära kaotanud, siis esimese asjana aitab sind If kindlustuse autoabi.Foto: Shutterstock

Sügisene loodus kutsub metsa seenele või marju korjama. Kui auto metsaservale jätta ning hiljem paari tunni möödudes tagasi auto juurde jõudes avastad, et võtmed on seeni noppides taskust välja kukkunud, siis on jama majas. Mis edasi, kas jäädagi metsa?

Autoabi aitab metsast välja

Päris nii hull lugu ei ole. Kui autovõtmed ära kaotad, siis on hea teada, et metsa elama ei pea jääma. If Kindlustuse sõidukikahjude grupijuht Taavi Kruus räägib, et kui on olemas kaskokindlustus, siis ulatab oma abikäe Ifi autoabi. Vajadusel viiakse kõik metsa jäänud seenelised koju tagasi ning ka auto sobivasse teeninduspunkti või koju.

Kui võtmed on lootusetult kadunud, siis sobiva kaskokindlustuse olemasolul hüvitatakse uute võtmete tegemine 300 euro ulatuses, millest peaks piisama uute võtmete soetamiseks. See tähendab, et autovõtmed kodeeritakse ümber ning saad oma autole uued sobivad võtmed.

Kõige kindlam on uute võtmete saamiseks pöörduda margiesindusse, kus saab vastavalt mudelile uued võtmed osta. Samas saavad selliste töödega hakkama ka erinevad võtmetele ja lukkudele spetsialiseerunud ettevõtted.

Uued võtmed saab ka võtmete hävinemise korral

Kuid kasko abi võtmete juures ei piirdu ainult nende asendamisega kaotamise korral. Saad autole uued võtmed, kui võti hävineb – näiteks kukub maha ja läheb õnnetult katki. “Ette on tulnud ka olukordi, kus võtmed on jäänud pükste taskutesse ning need on terve pika pesuprogrammi läbi teinud,” räägib Kruus.

Seetõttu on eriti oluline meeles pidada, et tavalise liikluskindlustusega autoomanik hüvitisele lootma ei jääda ei saa. Kui kaskokindlustus puudub, tuleb uute võtmete tegemisega kaasnevad kulutused omanikul enda taskust kinni maksta.

Kui soovid omale sobiva kaitsega kaskokindlustust osta või küsida lisaküsimusi ükskõik, millise kindlustuse kohta, siis saab helistada Ifi kindlustustelefonile 777 1211 või uurida liikluskindlustuse või kaskokindlustuse kohta lähemalt If Kindlustuse kodulehelt.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.